Ice Bucket Challenge

In Архів

Новий “харлем шейк” цього літа, вже приніс понад 50 млн. доларів благодійній організації ALS Association, що бореться із аміотрофічним бічним склерозом. Емінем, Бейонсі, Кріштіано Роналду, Джастін Бібер, Біл Гейтс та сотні інших знаменитостей у всьому світі, прийняли участь у флешмобі.

Простіше назвати тих, хто ще не засвітився своїм відео, а ніж перечислити усіх, облитих холодною водою, філантропів.

Піт Фрейтс – колишній бейзболіст Бостонського коледжу, у свої 27 років був прикутий до ліжка. У нього діагностували бічний аміотрофічний склероз. Вигадавши правила, він розмістив їх у мережі, а першими учасниками стали його партнери по команді. Тут і понеслося.
Обливаєш себе холодною водою, передаєш естафету трьом людям, у яких є 24 години, щоб зробити те ж саме. Жертвуєш, як мінімум, 10$ у благодійний фонд, а ті хто відмовляються обливатися водою, змушені будуть перерахувати вже 100$. Головне, не забути викласти відео в Інтернет. Багато різних варіацій “Ice bucket challenge” можна побачити в просторі всесвітньої павутини. Дехто разом із водою використовує лід, який може завдати тілесних ушкоджень. Але це дрібниці в порівнянні з маштабами поширення вірусу.

Насправді, більшості учасників, байдуже на що і куди вони жертвують гроші, тут головне бути в тренді, і не відставати від інших. А ще можна відмітити себе в списку добрих справ, і цілий рік заспокоювати себе, що ти не егоїст, і турбуєшся про ближніх і нужденних. Для публічних осіб це зайвий привід дешево попіаритися.

Помилково деякі активісти вважають, що після холодного “душу” не потрібно вже нічого жертвувати, це роблять тільки ті, хто не змогли виконати умови флешмобу. Ще раз підкреслються мізерність частини суспільства, для яких “Ice bucket challenge” став способом похизуватися перед іншими, а не метою зробити добро на благо людства.

Для “ALS Association” байдуже, хто і з якими помислами приймав естафету, головне, у них тепер є ресурси для того, щоб допомагати хворим. Раніше, вони ніколи не отримували жодних пожертв, а тут на тобі 50$ млн. Організація обіцяє поділитися і з іншими благодійними фондами.

В Україні “Ice bucket challenge” великої популярності не набрав. В світлі останніх подій, було б дивно, якщо б українці масово почали обливатися водою і жертвувати гроші на боротьбу із аміотрофічним склерозом. Та й обливатися в літку холодною водою, для українців здається буденна річ. Вже навіть кияни звикли приймати холодний душ, щоранку. Ось спробували б американці окунутися зимою в наші ополонки, тоді б і побалакали. Це звичайно жарти, а взагалі було б непогано придумати схожий флешмоб на підтримку української армії та боротьби із тероризмом.

Юрій Ромась

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment