Голосом Росії заговорили в Італії

In Архів

Ще кілька місяців тому вважав, що   російська пропаганда   ніколи не вийде за межі своєї імперської стіни, а вже тепер із великим здивуванням спостерігаю, як європейські політики потрохи втягуються у правила «великого російського вождя». Про те, що серед європейських політиків   немає одностайності у прийнятті важливих рішень, коли мова йде про запровадження санкцій проти  Росії, знають усі. Часто таку ситуацію   коментують тим, що   кожен хоче вберегти економіку своєї країни. Але як розуміти те,  що політики країн Євросоюзу починають вірити у відверту   російську брехню ? У дискримінацію  України та української армії? Пропаганда на користь Росії з’явилась і в Італії. Цим займаються і ЗМІ, і політичні діячі. У відомій на всю країну італійській газеті «Republica» натрапив   на суттєво завищені дані про кількість українських біженців, які з моменту проведення АТО втекли   до Росії. В опублікованій 5 серпня статті   автор, посилаючись на джерела ООН вказує, що кількість людей, які   тимчасово переселились на територію РФ досягла 730 тисяч осіб, хоча сама ж ООН днем раніше повідомила, що станом на 1 серпня таких біженців близько 168 тисяч. А українські ЗМІ взагалі подають дані про 120 тисяч.

Відвертим заграванням з РФ   займаються і тутешні   політики, створюючи альтернативну реальність на цей раз вже в Італії. Щоправда, приналежність деяких до комуністичних партій дещо прояснює їхню діяльність. Так, італійський журналіст і політичний діяч   Джульєтто К’єза вже кілька років веде проросійську діяльність, вочевидь, надалі дотримуючись свого основного принципу, про який він неодноразово розповідав   у італійських ЗМІ : « Сьогодні можна стати успішним за однієї умови – треба обманювати». Джульєтто славиться своїми антиукраїнськими настроями. За його словами, він   не танцюватиме під дудку Євросоюзу, де домінує безпрецедентна брехня, і кому нав’язали, що Росія вторглася в Україну. Журналіст переконаний, що Майдан   породив в європейських ЗМІ небувалу хвилю брехні, яка загрожує Росії. Джульєтто К’єза висуває не менш абсурдну, аніж кисельовські сенсації думку про те, що дії Росії щодо України підпадають під характеристику «захист», а не «напад». Мовляв, РФ змушена була реагувати. Виникають питання: захист від чого? Реагувати на що? Хоча ми з вами здогадуємося, від чого Путін захищає свою імперію… Мабуть, Майдан   досі вселяє страх   у царя всія Русі.

Вражає те, що   російські інтереси представлені навіть у італійському парламенті. Ідеї наших сусідів там очолює Беппе Гріло, лідер партії «П’ять зірок». Не рідко він виступає проти європейських інтересів, але відстоює ідеї РФ. Італійський депутат, член тієї ж партії Марта Гранде на своєму виступі   у парламенті заявила, що ЗМІ не говорять усієї правди про конфлікт в Україні і згодом відзначилась у черговій брехні.  Можливо, пригадуєте, інтернет вибухнув новинами про те, як депутат італійського парламенту доводив, що українці через національність вбивають росіян? Це була скандальна сеньйора Гранде. Тоді вона продемонструвала жахливе фото, на якому нібито український солдат хизується   обгорілою жіночою рукою. Окрім того, М.Гранде запевняла у існуванні в Україні фільтраційних таборів, де   катують повстанців із Донбасу. Втім, жінку тоді швидко вивели на чисту воду. Як виявилось, фото було взято російської кінострічки «Ми з майбутнього». До слова, українські телеканали тоді чомусь дружньо замовчали цей конфуз.

Наступний прихильник путінських ідей, а отже, ще один пропагандист на теренах Італії – журналіст Масімо Фіні. Ця людина пішла ще далі і заявила, що важко і неправильно звинувачувати Росію у анексії Криму після того, як американці вторглися у Косово. Виходить, що   тепер будь-яка країна може анексував   чужу територію, і її в цьому не варто   звинувачувати.

Як бачимо, метод фальсифікації реальності тісно прижився і у Європі. Такі випадки є і в Німеччині, Чехії, Литві, Угорщині. Італія не стала винятком. А поки пропаганда РФ знаходить нових прихильників, наші європейські   колеги   все ще вірять, що Кремль   допоможе вирішити проблему, яку сам і створив. Особливо смішно це виглядає на фоні останніх привітних   переговорів в Берліні   між представниками МЗС України,РФ, Франції та Німеччини, де брав участь, по суті, один із прихильників тероризму. Демократичні цінності та національні ідеї іншої країни не завжди стають аргументом та каталізатором для рішучих дій. Економічні інтереси сьогодні стоять набагато вище, а ЄС, схоже, готовий безкінечно слухати виправдання пана Лаврова.

 

Віталій РОМАНЮК

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment