Антін Мухарський: Майдан. Народження модерної нації та нової європейської ідентичності

In Архів

10 вересня о 18.30 в аудиторії львівської Ратуші відбулась лекція Антіна Мухарського на тему Майдану та самоідентифікації українців. Лекція була відкритою, тому усі бажаючі могли зібратись, щоб послухати, подискутувати, почути відповідь на запитання, які хвилюють.

eW-VE9hJ8VU

Антін Мухарський говорив, що українці – це самоорганізовані, самовідповідальні люди, які самовдосконалюються. Цих багато само- і є проявом української самоідентичності, як було під час Майдану. Адже там була створена власна медична служба, власна казна, власне політичне коло і так далі. Але незважаючи на ці показники ми самі себе тавруємо. Яким чином? Продовжуючи кожного дня слухати російську попсу, дивитись російські фільми. Антін наголошував на тому, що потрібно від цього позбавлятись і заповнювати вакуум власним кінематографом, мистецтвом, музикою, наповнювати український медійний простір власним контентом.

Гарно сказана фраза Мухарського : “Москаль – це окупант, загарбник, сволоч, це та ососблива іпостась росіян, які в апріорі не визнають української ідентичності.” І це правда. Вони завжди виступають п`ятою колоною на шляху розвитку української держави. Свою совкову свідомість вони прагнуть нав`язати нам. І їм це вдається. На Донбасі, наприклад, люди настільки живуть виключно своїми справами, що їх не цікавить ні мистецтво, ні наука, вони лише зомбують себе телевізором і другосортною російською пресою.

Антін Мухарський багато разів повторював, що нам потрібно створювати культурологічний контент, щоб бути цікавими світові, щоб нас мали з чим ідентифікувати. Потрібно рекламувати свою державу не лише за допомогою вареників, сала, борщу і вишиванок. Нас повинні впізнавати не лише через прізвища Шевченка і Кличків. Нас повинні ідентифікувати не з війнами. І найголовніше : світові треба усвідомити, що ми – це не частина Росії, ми не ідентифікуємо себе з Азією чи Америкою, ми – українці. Нам потрібно створювати свій простір українства.

Український діяч впевнений, що скоро почнуть моніторити українські канали і ліквідовувати те, що суперечить нашій державній політиці і розвиткові української держави. Проте на запитання, скільки ще цього потрібно чекати, він відповів, що “І один у полі воїн”, чекати не потрібно, треба міняти все самому. Потрібно змінювати свій навколишній простір, ту частинку, яку ми можемо охопити. Інформаційну війну ми програли, пропаганди в нас нема ніякої на противагу сусідній державі. Ми нічого не можемо протиставити їхній надпотужній антиукраїнській пропаганді, у яку вкладають тисячі, мільйони доларів. Але нам потрібно починати із себе. Досить жити за принципом “Що не три людини, то п`ять гетьманів”.

Антін Мухарський сказав : “Україна – то Божа нація”. Майдан довів те, що ми можемо самоідентифікувати себе, вибрати свою долю. І тепер тільки нам залишається прокладати собі шлях до модерної нації.

Ірина Ухіна

ФОТО автора

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment