Невдалий старт «Металіста»

In Архів

ФК «Металіст» не виправдав сподівань  українських вболівальників. У четвер, 18 вересня на «Арені Львів» відбувся єврокубковий матч харківського клубу з турецьким «Трабзонспором». Ще перед поєдинком, враховуючи те, що турки зовсім не грізний суперник і далеко не з найсильнішого чемпіонату, харків’яни вважались очевидним фаворитом, а вже після матчу покидали   поле стадіону переможеними.

Львів давно чекав на єврокубки, і здавалося, на Арені   буде аншлаг.

Про  те, що матч не викликав великого ажіотажу у глядачів стало відомо ще до початку гри, коли у касах все ще продавали квитки будь-якої цінової категорії. Для порівняння, вдвічі дорожчі квитки на поєдинок «Шахтар» – «Порту», який відбудеться 30 вересня викупили у перші дні продажу.

Втім, щоб побачити перемогу українського клубу на стадіон прийшли близько 7 тисяч   глядачів.  Поєдинок розпочався   хвилиною мовчання за загиблим динамівцем Андрієм Гусіним, який днем раніше розбився на мотоциклі.

Прикро, але у цьому матчі Металіст не був схожий на ту команду, що ще 2 роки тому могла нав’язати боротьбу будь-якому міцному європейському «середняку». Величезна кількість браку у передачах, відсутність швидкості   під час атак,   погана   координація на полі, 5 ударів у площину воріт – усе, чим запам’яталися харків’яни у той вечір.

Проблеми у Металіста з’явились вже на 25 хвилині, коли після виконання стандарту «Трабзонспор»   відкрив   рахунок у матчі. Гідно відповісти супернику у першому таймі наша команда так і не змогла. В результаті – розчарування на обличчях львівських вболівальників, та безмежна радість близько 40 турецьких ультрасів, які, до слова, часом   перекрикували усю львівську публіку.

Зате початок другого тайму проходив під контролем «Металіста». Нарешті біля воріт суперника почали виникати   дійсно небезпечні моменти. Один із них вдалося реалізувати на 61 хвилині : Гоменюк ударом головою зрівняв рахунок у матчі – 1-1. Трибуни активізувались, і вже   традиційно почали співати улюблені пісні про Путіна, а також перегукуватись «Львів-Харків», ідентифікуючи себе саме з Україною. Після забитого голу «Металіст» не зупинився, хоча й здавалось, що команда грає без   особливої мотивації.   На жаль, того дня українські вболівальники все-таки   в розпачі покидатимуть «Арену Львів», не дочекавшись завершення поєдинку. Фатальною для «Металіста» стане 90 хвилина матчу. Знову стандарт у виконанні турків, і як результат – ще один м’яч у сітці воріт нашої команди. Таким чином турецькі футболісти показали дивовижну результативність: 4 удари в площину воріт – 2 голи. Два стандарти поховали усі шанси «Металіста» на перемогу.

Цей матч продемонстрував,   що без своїх лідерів, з якими раніше асоціювалася команда, «Металіст» не показує яскравої гри і здебільшого грає на результат. Девич, Марлос, Тайсон, Азеведо – ті легіонери, які були рушійною силою харківського клубу. Гра проти турків показала слабкі сторони харківської команди: у тих гравців, які зараз захищають кольори ФК «Металіст», зокрема у тих, які грали проти «Трабзонспора» 18 вересня,   не видно   потрібного настрою на гру, а у декого зовсім небагато досвіду гри у єврокубках.

Щодо атмосфери на стадіоні, то ця зустріч більше нагадувала матч двох команд з Чемпіонату України. Теж мала таку кількість глядачів,   така ж слабка підтримка команди. Що вдієш, не є «Металіст» популярним серед західної публіки. До речі, у той же вечір і було зруйновано усі стереотипи, мовляв « На «Арені Львів» наші не програють».

vsKYtOy_E98

Тим не менш, незважаючи на усі труднощі всередині команди, «Металіст» продовжує грати для вболівальників. Залишається сподіватись, що у попередньому матчі команда показала не все, на що здатна. Наступні євро кубкові матчі стануть чудовою нагодою для реабілітації.