Все для розвитку малечі: який гурток обрати

In Архів

Танці, спортивна гімнастика, малювання, плавання та заняття у розвиваючих центрах… Куди віддати своє чадо та чи варто взагалі? Можливо достатньо одного лише дитсадка, або ж узагалі краще нехай дитина буде вдома… Спробуємо відповісти на ці та інші питання.

Влітку у Вас була можливість цілими днями прогулювались парком, пляжем, ваша дитина бігала по всіх гірках та гойдалках, ліпила пасочки у пісочниці, гралася у «класики»…

Та тепла пора минула, прийшли холодні робочі будні, коли часу на ігри з  дітьми ні у кого немає, а вашій малечі не вистачає  занять аби задіяти всю свою нестримну дитячу енергію.

Втомлені від роботи батьки дають  у руки своїм дітлахам планшет з улюбленою грою чи мультфільмами і ті, цілий день тільки те й роблять, що лежать на дивані загіпнотизовані екранами гаджетів.

Тому, на мою думку, в наш час віддати свою дитину в якийсь гурток є необхідністю, аби хоча б на декілька годин відірвати її від комп’ютера.

Варіант творчо-оптимальний – малювання. Заняття, яке аж ніяк не зашкодить здоров’ю вашої дитини, а головне, розвине її творче мислення, розважить та підніме настрій. «Кожна дитина в певному віці хоче виразити себе за допомогою творчості, створити щось своїми руками. Ми допомагаємо втілити її фантазії і направляємо її невгамовну енергію в русло творчості. У нашій студії діти різного віку розвивають почуття прекрасного, вчаться бачити і втілювати красу, фантазувати, малювати, ліпити, макетувати і весело проводити час. Тому що творчість – це захоплюючий і радісний стиль життя!» – розповідає Катерина Консулова, працівник художньої студії.

Варіант інтелектуальний – це заняття у розвиваючих центрах, або ж, підготовчих курсах для дошкільнят, де вашу дитину навчать рахувати, читати, деяких іноземних слів, деяких понять, загалом, всього по троху.

Кожна мама вважає свою дитину геніальною, та, думає, що її дитині потрібно в 4-5 років уже володіти тими знаннями, яких вчать у першому класі. Ось що рекомендує вчитель розвиваючого центру, Оксана Дземко: «Деякі дітки дійсно швидко вбирають знання, але є й такі, для яких ці курси є на даному етапі розвитку не потрібними, тобто дитина ще не готова сприймати таку кількість інформації, тому деякі дітки ідуть на урок як на каторгу, під строгим наглядом мамочок»

Варіант розважаючий– це танці. Тільки починаються звуки музики, а ваша дитина починає кумедно підтанцьовувати та ритмічно підстрибувати– можливо варто віддати її на танцювальні заняття? «Танцюючи людина продовжує собі молодість, стає активнішою, цікавішою, позбувається комплексів, стає сміливішою, впевненіше йде по життєвому шляху, не кажучи вже про хорошу фізичну форму, грацію і красу»  – запевняє Вадим Пелевин, хореограф школи танцю.

Варіант музично-артистичний – вам хочеться бачити свою дитину маленькою зіркою великої сцени? Спробуйте записатись у дитячий ансамбль. Тут діток спеціально готують до виступів на сцені, вчать голосно та виразно говорити, посміхатись та тримати рівно спину, ну, і, звичайно, співати та танцювати. Сама відвідувала в дитинстві декілька ансамблів, які дійсно забрали страх перед публікою, зробили мене впевненішою та відкритішою, хоч за темпераментом я флегматик. Ну і найцікавіше, що такі ансамблі завжди добре спонсоруються і ваша дитина матиме можливість об’їздити пів світу за невеликі гроші або ж задарма, хоча маєте бути готовими і до таких витрат, як записи пісень на студіях та пошиття костюмів.

Варіант примусово-серйозний – це спорт, але саме спорт, а не профілактичні зарядки та розминки, тобто систематичне повторення тих чи інших вправ, старання, виснаження, моральне та фізичне. До прикладу спортивна гімнастика. Тут потрібно дуже добре подумати, перш ніж віддавати свою дитину на такого роду заняття. «Звичайно, якщо ви спортсмен, тоді вам легше зробити вибір між «так» і «ні», і дитині ваші буде легше йти по ваших слідах, адже режим і схема поведінки буде передаватись дитині від вас, її змалечку оточуватиме спортивна атмосфера та приклад батьків-спортсменів. А от дитині, батьки якої зовсім далекі від спорту, але віддають її на гімнастику, буде дуже тяжко зрозуміти «чому мій татко і мама віддають мене на цю муштру..?» – з усмішкою розповідає Вілінова Ольга, тренер зі спортивної-гімнастики

На абонемент у будь-якій студії ви витратите в середньому 200-300 грн в місяць, і графік у таких гуртках дуже зручний і не зобов’язує вас встигати на всі заняття. На спорт витрати звичайно збільшуються – заняття це лише частина історії, адже попереду змагання, костюми, спортінвентар…

Педіатри наголошують на тому, аби заняття не шкодили фізіологічному здоров’ю дитини та не завадили її гармонійному розвитку. Психологи ж радять відвідувати подібні гуртки для подальшої соціалізації і адаптації дітей, наприклад, у школі. «Для декого це перша спроба побути самостійним, без мами, самоорганізуватися, працювати за чужими правилами, відчути себе частиною колективу та навчитись налагоджувати контакти з іншими дітками» – каже Оксана Кушик, сімейний психолог

Отже вибір занять для дитини досить широкий, залишилось лише обрати те, що буде зручним для вас, а головне подобатиметься вашій дитині.

 

Уляна Кушик

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment