«Dakh Daughters» поклали на музику поезію Жадана

In Архів

Львів знову потішили своїм приїздом прекрасні дівчата унікального фрік-кабаре гурту «DakhDaughters». Семеро дівчат – вихованок театру «Дах», які творять феноменальну музику, що немає аналогів в Україні. Вишукані образи, вигадливі костюми, понад 15 музичних інструментів, незабутня атмосфера – і це ще неповний перелік того, що можна побачити і відчути на їхньому концерті.

У 2013 році семеро дівчат «підірвали» Інтернет кліпом на пісню «Rozy/Donbass». Зараз вони продовжують «підривати» публіку шаленими композиціями знову і знову. Майже кожен свій виступ гурт починає саме піснею про Донбас. На концерті у Львові, що відбувся 4 листопада, вони виконали її двічі: на початку і вкінці, «на біс».

«Ефект починати і закінчувати тим самим. Певна циклічність. Окрім того, це пісня зараз актуальна. Актуальніша, ніж рік тому, коли ми її написали»

Дівчата подарували львівській публіці кілька прем’єр: кавер на пісню Перкалаби і композицію на поезію Жадана «Візьми лише найважливіше. Візьми листи…»

«Зараз думаємо про тих, хто на Сході», – сказала учасниця гурту Тетяна, перш ніж виконувати цю пісню.

«Жадан її чув, вона йому сподобалася. Сергію небайдуже те, що відбувається на Сході України, до того ж, він сам такий хлопака зі Сходу. Молодий поет творить мистецтво і ми продовжуємо його у своєму мистецтві».

Посеред композиції «Oh, God» Тетяна, уродженка Західної України, закликала людей до того, що найважливіше зараз відбувається на Сході країни, і що ми повинні підтримувати своїх співвітчизників звідти.

«Прокинулися всі: молоді дизайнери, молоді художники, молоді музиканти. Народжують набагато більше, ніж якби вони народжували в стані не супротиву, у якому ми зараз є. В стані супротиву люди починають в три рази більше і продуктивніше щось створювати. Зараз росте цвіт нації. Хоча існує той жах, що інший пласт цвіту нації гине там…», – діляться думками учасниці гурту.

dakh_dauters_2014_02

Концерт розділений на дві частини 15-хвилинним антрактом. Посеред другої «дії» сталася трьоххвилинна технічна пауза, під час якої учасниця Руслана встигла повеселити людей анекдотом і обійняти прихильників за кулісами.

У залі було багато людей старшого віку і маленьких дітей. Було дивно спостерігати за тим, як солідні чоловіки у костюмах танцювали під пісню «Моє море».

««Моє море» – це безвікова історія, абсолютно безмежна».

Дівчата двічі виходили на біс, виконували імітацію японського театру, гралися з музичними інструментами і просто заряджали людей своїми емоціями. Таке дійство вартує того, щоб його побачити. І далеко не один раз.

Марта Крапивницька
Фото: LvivOnline

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment