Релігійний фанатизм –  загроза для людства?

In Архів

За останній рік  безпека світу неабияк  похитнулась під  потужним  натиском     ісламу.  Кількість людей у ЄС,  що приймають іслам збільшується великими темпами.

У Франції вже  після  паризького  теракту  кількість громадян, які стають   мусульманами    зросла до  20 %.  Такі дані  подала  французька  радіостанція   RTLRadio.  Іслам  вкорінюється у  нове для себе суспільство  і живе разом   з християнством.   Але  тепер можна стверджувати,  що таке  явище     у багатьох випадках  несе  потенційну загрозу  для людства.   За  останні два роки   світом   пройшла  велетенська  хвиля   страшних терактів,  і це  ще раз  нагадало,  що   світовий порядок легко можуть порушити  екстремісти зі Сходу.   Пригадаймо    вибух на  щорічному марафоні у Бостоні,  два  вибухи у Волгограді, захоплення торгового центру у Кенії ,а також захоплення  мусульманами-терористами  сіднейського кафе.  У всіх цих випадках  виконавці  злочинів були  прихильниками   ісламу.  Це  не просто збіг, це – наслідки релігійного фанатизму.

post-Maydan

Безперечно, іслам  має  таке  ж право на існування, як і християнство. От тільки  божевілля і фанатизм   окремих  представників цієї релігії  робить  її небезпечною для прихильників  іншої.

Ті, що  вірять в  Аллаха  скажуть: «Іслам – релігія миру та  добра». І  будуть в цьому  праві,  адже в  Корані  прописано   « Хто вбив кого-небудь не через помсту, або ж не через нечесність,  той  ніби вбив усіх людей»( незаконне вбивство одного прирівнюється  до вбивства всього людства).  В той  же час, як би  парадоксально це  не  звучало,  та в Корані  є й  інші  заклики: « боротися з невірними», «протистояти не мусульманам», та багато  інших зі схожим  змістом. Постає питання  «чому взагалі   релігія закликає  до вбивства?» «хіба  може Бог  виправдати вбивство?»  І  тут виникає  важлива  проблема, яку нам,  християнам, важко  усвідомити – трактування.  Можна по-різному трактувати те,  що написано у Корані,  але  ті,  що охоплені релігійним  фанатизмом,  йдучи на злочин,  без сумніву,  використовують такі  заклики задля своєї користі, і називають свої дії «святою війною».  Тож    іслам  поступово  перетворюється  на потужну   зброю   у  руках  арабських радикалів.  Не  без підстав  італійська  журналістка Оріана Фаллачі , яка тривалий час досліджувала східну культуру  писала : « Західний світ  перебуває в  небезпеці, що  його поглине радикальний іслам».  У 2006 році  щодо ісламу свою  думку висловив і Папа Бенедикт  ХVI,  звинувативши пророка Мухамеда у насильному насадженні віри.

Одна із важливих проблем країн ЄС в  тому,  що мусульмани, «подорожуючи» Європою   не  бажають  асимілюватись з новим суспільством.  Вони   всіляко відмовляються від інтеграції  у чужу культуру і не сприймають мультикультуралізм, а релігійні фанатики починають провокувати  суспільство, прикриваючись  своєю релігійною ідеологією.  Внаслідок цього руйнується і так доволі  хиткий  релігійний плюралізм.

На  захист дійсно вірних можна сказати,  що релігія  ніколи  не може бути ворогом,а фанатизм – завжди. Хоча й   релігія  дедалі частіше стає розсадником цього ж фанатизму. Ті  люди,  що  з криком «Аллах акбар!»  вбивають інших і  таким  чином  доводять свою вірність Богу – навічно заблукали у божевільній ідеологічній догмі. Через такі  випадки багато хто  називає іслам «культом смерті».

Без сумніву, світ повинен боротися з тими,  хто маніпулює  релігією для  досягнення своїх власних цілей. Ми  не повинні  допустити повторення історії з Хрестовими походами.  Та  поки що людство залишається  незахищеним  від  агресії Сходу.

 

 

Віталій РОМАНЮК

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment