Оскар 2015: огляд

In Архів

22 лютого 2015 року відбулась 87-ма церемонія вручення премії «ОСКАР» Американської Академії кінематографічних мистецтв і наук за заслуги в області кінематографії за 2014 рік.

У номінації «Найкращий фільм» здобула перемогу стрічка режисера Алехандро Гонсалес Іньярріту «Бердмен» – фільм розповідає про відомого у минулому актора, який виконував роль супергероя на Бродвеї. Для повернення на сцену вирішує поставити новий спектакль, що відновить прихильність фанатів.

oscar-predictions-oscars-2015-fan-made-trailer-oscars-2015

«Найкраща чоловіча роль» у  Едді Редмейн за стрічку “Теорія всього”.

У номінації «Найкраща жіноча роль» перемогла чарівна кіноактриса Джуліанн Мур за стрічку “Все ще Еліс”.

Найкращим повнометражним анімаційним фільмом” було визнано фільм “Місто героїв”.

Статуетку за “Найкращий документальний фільм” отримав фільм “Громадянин 4“. В ньому розгортається історія чоловіка, який викрив роботу американських розвідувальних служб.

У номінації «Найкращий режисер» переміг мексиканський режисер Алехандро Гонсалес Иньярриту 1963 р.н. за стрічку «Бердмен». Він був режисером таких відомих фільмів, як: «Вавілон» (2006), «Бьютифул» (2010), «21 грамм» (2003) та ін..

Список всіх номінантів та лауреатів

Основні категорії:

Найкращий фільм     

• «Бердмен»

• «Американський снайпер»

• «Батіг»

• «Готель «Гранд Будапешт»»

• «Гра в імітацію»

• «Сельма»

• «Теорія всього»

• «Юність»

 

Найкраща режисерська робота 

• Алехандро Гонсалес Іньярріту — «Бердмен»

• Вес Андерсон — «Готель «Гранд Будапешт»»

• Мортен Тильдум — «Гра в імітацію»

• Беннет Міллер — «Мисливець на лисиць»

• Річард Лінклейтер — «Юність»

 

Найкраща чоловіча роль    

• Едді Редмейн — «Теорія всього»

• Бредлі Купер — «Американський снайпер»

• Бенедикт Камбербетч — «Гра в імітацію»

• Стів Керелл — «Мисливець на лисиць»

• Майкл Кітон — «Бердмен»

 

Найкраща жіноча роль      

• Джуліанн Мур — «Все ще Еліс» («Still Alice»)

• Маріон Котіяр — «Два дні, одна ніч»

• Різ Візерспун — «Дика»

• Розамунд Пайк — «Загублена»

• Фелісіті Джонс — «Теорія всього»

 

Найкраща чоловіча роль другого плану         

• Джонатан Кімбл Сіммонс — «Батіг»

• Марк Руфало — «Мисливець на лисиць»

• Едвард Нортон — «Бердмен»

• Роберт Дюваль — «Суддя»

• Ітан Гоук — «Юність»

 

Найкраща жіноча роль другого плану 

• Патрісія Аркетт — «Юність»

• Кіра Найтлі — «Гра в імітацію»

• Лора Дерн — «Дика»

• Емма Стоун — «Бердмен»

• Меріл Стріп — «У темному-темному лісі»

 

Найкращий оригінальний сценарій     

• Алехандро Гонсалес Іньярріту, Ніколас Джиакобоне, Олександр Динеларіс молодший, Армандо Бо —«Бердмен»

• Вес Андерсон, Г’юго Гіннесс — «Готель «Гранд Будапешт»»

• Е. Макс Фрай, Ден Футтерман — «Мисливець на лисиць»

• Ден Гілрой — «Стрінгер»

• Річард Лінклейтер — «Юність»

 

Найкращий адаптований сценарій     

• Грехем Мур — «Гра в імітацію»

• Джейсон Холл — «Американський снайпер»

• Дам’єн Чазел — «Батіг»

• Пол Томас Андерсон — «Вроджена вада»

• Ентоні Маккартен — «Теорія всього»

 

Найкращий анімаційний повнометражний фільм        

• «Супер шістка» («Big Hero 6») — Рой Конлі, Дон Холл, Кріс Вільямс

• «Казка про принцесу Кагуя» («The Tale of the Princess Kaguya») — Такахата Ісао, Йошіакі Нішімура

• «Пісня моря» («Song of the Sea») — Томм Мур, Пол Янг

• «Сімейка монстрів» — Тревіс Найт, Ентоні Стаччі, Грехем Еннейбл

• «Як приборкати дракона 2» — Бонні Арнольд, Дін Деблуа

 

Найкращий фільм іноземною мовою   

•   «Іда» («Ida») — Польща, реж. Павел Павліковський

•   «Дикі історії» («Relatos salvajes») — Аргентина, реж. Даміан Сіфрон

•   «Левіафан» («Левиафан») — Росія, реж. Андрій Звягінцев

•   «Мандарини» («Mandariinid») — Естонія, реж. Заза Урушадзе

•   «Тімбукту» («Timbuktu») — Мавританія, реж. Абдеррахман Сіссако

 

Інші категорії:

Найкраща музика до фільму

• «Готель «Гранд Будапешт»» — Олександр Депла

• «Гра в імітацію» — Олександр Депла

• «Інтерстеллар» — Ганс Ціммер

• «Містер Тернер» — Ґері Йершон

• «Теорія всього» — Йоганн Йоганнссон

 

Найкраща пісня до фільму

• «Glory» — «Сельма» — музика та слова: Джон Ледженд, Лонні Лін

• «Everything Is Awesome» — «Лего. Фільм» — музика та слова: Шон Петтерсон

• «Grateful» — «За лаштунками» («Beyond the Lights») — музика та слова: Даян Уоррен

• «I’m Not Gonna Miss You» — «Глен Кемпбелл: Я буду собою» («Glen Campbell: I’ll Be Me») — музика та слова:Глен Кемпбелл, Джуліан Реймонд

• «Lost Stars» — «Почати знову» — музика та слова: Грегг Александер, Даніель Брісбуа

 

Найкраща операторська робота

• «Бердмен» — Еммануель Любецкі

• «Готель «Гранд Будапешт»» — Роберт Йомен

• «Іда» — Лукаш Зал, Ришард Лєнчевскі

• «Містер Тернер» — Дік Поуп

• «Нескорений» — Роджер Дікінс

 

Найкраще художнєоформлення

• «Готель «Гранд Будапешт»» — постановник: Адам Штокгаузен, декоратор: Анна Піннок

• «Гра в імітацію» — постановник: Марія Джуркович, декоратор: Тетяна Макдональд

• «Інтерстеллар» — постановник: Натан Кроулі, декоратор: Гарі Феттіс

• «Містер Тернер» — постановник: С’юзі Дейвіс, декоратор: Шарлотта Вотс

• «У темному-темному лісі» — постановник: Денніс Гасснер, декоратор: Анна Піннок

 

Найкращий дизайн костюмів

• «Готель «Гранд Будапешт»» — Мілена Канонеро

• «Вроджена вада» — Марк Бріджз

• «Містер Тернер» — Жаклін Дюрран

• «У темному-темному лісі» — Коллін Етвуд

• «Чаклунка» — Ганна Шеппард

 

Найкращий монтаж

• «Батіг» — Том Кросс

• «Американський снайпер» — Джоел Кокс, Гарі Д. Роуч

• «Готель «Гранд Будапешт»» — Барні Піллінг

• «Гра в імітацію» — Вільям Голденберг

• «Юність» — Сандра Адайр

 

Найкращий грим та зачіски

• «Готель «Гранд Будапешт»» — Френсіс Хеннон, Марк Кулір

• «Вартові галактики» — Елізабет Янні-Джорджу, Девід Вайт

• «Мисливець на лисиць» — Білл Корсо, Денніс Лідд’ярд

 

Найкращий звук

• «Батіг» — Крег Манн, Бен Вілкінз, Томас Керлі

• «Американський снайпер» — Джон Рейц, Грегг Рудлофф, Валт Мартін

• «Інтерстеллар» — Гарі Різзо, Грегг Лендейкер, Марк Вейнгартен

• «Нескорений» — Джон Тейлор, Франк Монтано, Девід Лі

• «Бердмен» — Джон Тейлор, Франк Монтано, Томас Варга

 

Найкращий звуковий монтаж

• «Американський снайпер» — Алан Роберт Мюррей, Баб Асман

• «Інтерстеллар» — Річард Кінг

• «Бердмен» — Мартін Хернандес, Аарон Глазкок

• «Нескорений» — Беккі Салліван, Ендрю Декрістофаро

• «Хоббіт: Битва п’яти армій» — Брент Бург, Джейсон Кенова

 

Найкращі візуальні ефекти

• «Інтерстеллар» — Пол Франклін, Ендрю Локлі, Іен Хантер, Скотт Фішер

• «Вартові галактики» — Стефан Церетті, Ніколас Айтаді, Джонатан Фокнер, Пол Корбоулд

• «Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» — Річард Стаммерз, Лоу Пекора, Тім Кросбі, Камерон Валдбауер

• «Перший месник: Друга війна» — Ден ДіЛью, Расселл Ерл, Браян Грілл, Ден Садік

• «Світанок планети мавп» — Джо Леттері, Ден Леммон, Деніел Барретт, Ерік Вінквіст

 

Найкращий документальний повнометражний фільм

• «Громадянин Чотири» («Citizenfour») — Лора Пойтрас, Матільд Бонніфой, Дірк Вілуцкі

• «Вірунга» («Virunga») — Орландо вон Ейншедел, Джоанна Натасегара

• «Останні дні у В’єтнамі» («Last Days in Vietnam») — Рорі Кеннеді, Кевін Макалестер

• «Сіль землі» («The Salt of the Earth») — Вім Вендерс, Джуліано Рібейро Салгадо, Девід Розьє

• «У пошуках Вів’єн Майєр» («Finding Vivian Maier») — Джон Малуф, Чарлі Сіскел

 

Найкращий документальний короткометражний фільм

• «Лінія довіри: Ветерани натисніть 1» («Crisis Hotline: Veterans Press 1») — Еллен Гузенберг Кент, Дана Перрі

• «Біла земля» («White Earth») — Дж. Крістіан Єнсен

• «Джоанна» («Joanna») — Анета Копач

• «Наше прокляття» («Nasza klątwa») — Томаш Шлівіньскі, Мацей Шлесіцкі

• «Парка» («La Parka») — Габріель Серра Аргуелло

 

Найкращий анімаційний короткометражний фільм

• «Бенкет» («Feast») — Патрік Озборн, Крістіна Рід

• «Більша картина» («The Bigger Picture») — Дейзі Якобс, Крістофер Хіз

• «Самотнє життя» («A Single Life») — Джоріс Опрінс

• «Хранитель греблі» («The Dam Keeper») — Роберт Кондо, Дайсукі Тсутсумі

• «Я і мій «Мултон»» («Me and My Moulton») — Торілл Коув

 

Найкращий ігровий короткометражний фільм

• «Телефонний дзвінок» («The Phone Call») — Мет Кірбі, Джеймс Лукас

• «Айя» («Aya») — Одед Біннун, Міхал Брезіс

• «Бугало і Грехем» («Boogaloo and Graham») — Майкл Леннокс, Ронан Блейні

• «Масляна лампа» («La Lampe Au Beurre De Yak») — Ху Вей, Жульєн Фере

• «Парване» («Parvaneh») — Талкон Хамзаві, Стефан Айхенбергер

 

Мищишин Віталій

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment