Ці руки нічого не брали?

In Архів

Корупція у вищих владних інстанціях в Україні – річ загальновідома та, як би ми не намагались, незнищенна.  Скільки не створюй антикорупційних комітетів, скількох не люструй, а українські політики продовжують наїдати пузо на краденому салі. У чому ж справа? Невже заробітна плата можновладців настільки мала, що змушує  обдирати українців? Чи це «межигір’я» глибоко психологічно засіло в їхніх головах, що викоренити його неможливо?

polityky-rejtyng-437x277

Нещодавно, ще до прийняття бюджету на 2015 рік, відомий український журналіст та новоспечений політик Мустафа Найєм вилаявся у фейсбуці з приводу мізерної заробітної платні політика розміром у 5 тисяч гривень.  У той же час мінімальна заробітна платня українців складала 1218 гривень, які, і ні копійкою більше, й отримує більшість працівників.

Отож під час прийняття бюджету  2015 року можновладці вирішили покращити своє фінансова становище та підняти собі зарплату більше ніж удвічі аж до 12 тисяч гривень на місяць. Найєм нарешті зможе спокійно заснути, не шукаючи ночами додаткового заробітку… Що стосується мінімальної заробітної плати простих українців – тут нічого не змінилося. 1218 гривень – її стала величина.  Отож, ми  продовжуємо відчувати стабільність та визбирувати дрібняки на буханець хліба та проїзд у громадському транспорті.  Мусимо проявити терпіння, адже на сході війна, та й можновладці багато працюють, тому 12 тисяч гривень на місяць ладні вже їм пробачити.

Поглянемо на спосіб життя, статки та заробіток зарубіжних політиків. До прикладу, канцлер Німеччини Ангела Меркель мешкає у найманій квартирі в центрі Берліна і платить по 20 євро за квадратний метр, у той час як екс-президент України Віктор Янукович проживав у Межигір’ї розміром у 140 гектарів. Після підрахунків загальної вартості облаштованого палацу вельмишановного Віктора Федоровича стало відомо, що ціна однієї люстри в його хоромах 50 тисяч доларів. Цих грошей вистачило б Ангелі, аби оплатити одразу кілька місяців проживання в берлінських апартаментах.

ai4472

Ще один приклад: депутати норвезького парламенту добираються на роботу на велосипедах: дешево й екологічно, а для руху кортежу Януковича необхідно було перекривати загальноміський рух хвилини на 2, що в столичну годину пік створювало неймовірні транспортні затори.

Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі  влучно висловився з приводу зарплатні наших можновладців:  «Українські політики або святі, або практично всі крадуть. Третього не дано». Згідно його переконань зарплата чиновника має залежати від користі, яку він приносить державі.  Доцільно було б укладати з ними річні контракти, у яких би було чітко вказано обсяг роботи, який має виконати чиновник, за рік. У разі виконання – контракт продовжують, в іншому ж випадку – розривають. Найкращим, себто найсправедливішим варіантом було б виплачувати можновладцям зарплатню у відповідності до росту ВВП. Чим більший валовий внутрішній продукт, вищий рівень життя населення, тим заробіток політиків більший. Так би вони принаймні мали стимул краще працювати! А натомість споглядаємо здоровенну прірву між статками простих українців та наших можновладців.

Усе це звучить звабливо, однак в українських політичних реаліях – неможливо, принаймні поки що. Захмарні статки чиновників, неприкрита корупція та щоденний ріст долару змушують українців  червоніти від гніву й затягувати тугіше паски. Хтозна, може, колись і з’явиться  Робін Гуд, який встановить справедливість та поверне наші викрадені чиновниками мільйони.

 

Юлія Лисенко

 фото:Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment