Ford від Шанель

In Архів

Терміну «маленька чорна сукня» ще не існувало, коли у 1926 році нове творіння Коко Шанель з’явилось на сторінках журналу  «Vogue». Перший ескіз зображав облягаюче плаття на довгий рукав з чорного крепдешину (тонка густа шовкова тканина), довжина якого сягала трішки нижче колін. Сукня вражала своєю простотою, адже вона не була оздоблена жодними прикрасами, окрім чотирьох складок. У модному журналі таку новинку описали пророкуюче: «Плаття, яке буде носити весь світ», хоче тоді в це мало вірилось. «Vogue» порівняв чорну сукню з автомобілем, назвавши його «Фордом» від Шанель. Це й не дивно, адже тобі саме ця марка автомобіля була на піку популярності серед американців. Сукня порівняли з «Фордом», тому що вона як і це авто «підняла Америку на вуха».

0kkbiXHDDzg

Подейкують, що маленьку чорну сукню Коко Шанель придумала для себе на похорони коханого чоловіка Артура Кейпела. Коли Бой (саме так близькі називали Артура) помер, Коко втратила людину, що замінила їй всіх найближчих. І лише світ моди, допоміг їй залишатися сильною, незалежною жінкою. Шанель часто обирала вбрання чорного кольору, але саме після смерті коханого, вона знайшла розраду у цьому кольорі, що став назавжди її визітивкою.

Маленьке чорне плаття було унікальним тим, що не затьмарювало краси жінки, не приховувало його власниці. Чоловік тепер міг милуватися своєю обраницею, а не ходити поруч із загубленою в прикрасах лялькою. Зовнішній вигляд перестав служити ознакою класової приналежності. Одяг почав відображати жіночі потреби і прагнення, а не соціальний статус. Це підкорило ледь не усю прекрасну половину людства. Письменник Марсель Прево мав рацію: «Герцогиня, актриса, машиністка і домогосподарка жадали виглядати однаково».

Пройшло майже сто років, а жінки й далі не забувають, про найнеобхіднішу річ в своєму гардеробі. Маленька чорна сукня ідеально підійде як і для повсякденного образу, так і для вечірнього наряду. Саме ця річ довела, що Коко Шанель – легендарна жінка, підтвердила, що все геніальне просте і здійснила переворот у світі моди та краси.

Соломія Григор’єва

фото: Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment