Сім тижнів на очищення кишені чи душі?

In Архів

Добігає до кінця третій тиждень Великого посту. Якщо мислити стереотипно,то  християни не повинні вживати в їжу продукти тваринного походження – м’ясо, молоко, яйця та вироби, що їх містять аж до Паски.

Основний продукт на який можна замінити м’ясо – риба.  Але, якщо у вашій сім’ї  немає любителів рибалки – то буде скрутно. Морепродукти досягають захмарних цін.

Cw9W88y4aPo

Люди ніколи не шкодували грошей на здоров’я  та на спасіння душі. Згадайте індульгенції : великі гріхи відпускались за більшу плату, а малі навпаки. Навіть мертві могли отримати відпущення.  Як це було давно … Та ні – усе осучаснилось. Сьогодні, щоб дотриматись чітко усіх правил посту потрібні немалі гроші.  Як повідомляє баба Катерина (м. Жовква) :  «На книжку дай, щоб молились за моїх (у церкві є книжки, де вписують імена померлих та протягом посту за окрему плату за них моляться), рибу купи, ціни високі та що поробиш Великий піст раз врік.»  Внук баби Катерини Василь каже : «Вона до того звикла, а ми розуміємо, що усе це реклама, головне, що в душі. Але, як я прочитав у контактах «піст – це як вийде, а ось якщо працювати не можна, то це святе».

P_JBYqg4wmc

Піст – це не дієта.  Він полягає у тому, щоб нагодувати голодного, пригорнути засмученого. У тиші роздумати про вічне і не розмінюватись на дрібниці. Скріпити молитвою душу. Пережити смуток, щоб потім розвеселитись. Утримуватись потрібно від продуктів, які найбільше любиш , на приклад, солодощі або від шкідливих звичок.  У пошуках спасіння душі не розгубіть гроші з гаманця.

 

 Настасія Клепач
Фото :Інтернет 

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment