Не дай вірі похитнутись  

In Архів

Люди очікують на бездоганну поведінку ледь не у всьому, що стосується священиків. Хоча це й не дивно, адже вони виконують окрему місію на Землі, несучи віру у кожного з нас. Священик повинен бути досконалим і своїм прикладом впливати на інших. Священик – це як вчитель і наставник, що має бути кращим за нас в усьому, щоб ми могли до нього звернутись, довіритись йому.

Все частіше у мережі Інтернет з’являються відео чи фото, на яких священнослужителі шокують своєю поведінкою вірян. Найчастіше це керування автомобілем у нетверезому стані, що призводить до дорожньо-транспортних пригод. Найбільш обговорюваним зараз є випадок, що стався поблизу Москви: дорогий позашляховик врізався в фуру. За кермом іномарки виявився служитель церкви, який ще і хотів втекти з місця ДТП, а коли його спробували спіймати – почав погрожувати всім зброєю. Священнослужитель був настільки п’яний, що коли його спіймали, він заснув. Даючи коментар журналістам, диякон поводив себе спокійно і говорив, що не вбачає в свої вчинках нічого поганого. Коли ж працівники ДАІ робили обшук його авто, в середині якого знайшли зброю та пляшки з алкоголем, священнослужитель  проклинав їх. Це все звучить доволі фантастично та неправдиво, якби не відеодоказ журналістів одного з російських телеканалів.

Або ж священик храму у Красному Селі що є у в складі Санкт-Петербургу. Обурення серед користувачів Інтернету викликає не так поведінка, як висловлювання отця. Більшість готова пробачити служителю церкви вживання алкоголю, серію фотографій у пабі з грошима пожертвувань, зібраних у міському храмі, тощо. Але пропаганда україноненависництва сколихнула громаду. Він не просто підтримує режим війни, а й відкрито висловлюється щодо винищення всього українського.

9u_Flsbihdg

Після таких сюжетів у людей виникає шок та недовіра до всіх одразу – до журналістів, до священиків, до усіх, кому довіряли раніше. Найгірше те, що через такі поодинокі випадки, частина вірян перестає довіряти всім священнослужителям. А це вже призводить до великою катастрофи, особливо зараз, коли віра посідає ледь не найважливіше місце в душі кожного з нас.

Хотілося б наголосити, що ми не обирали для прикладу спеціально російських дияконів. Але самі ці випадки зараз найчастіше обговорюються та найбільше обурюють. Були випадки з водінням у нетверезому стані священиками й в Україні, зокрема в Одесі чи поблизу Києва.

Своїм обуренням щодо аморальної поведінки служителів церкви з нами поділилась львів’янка пані Наталя: «Такі вчинки для диякона є неприйнятними, адже для людей священик – це людина, покликана служити Богу і пропагувати правильні цінності і мораль народу. Якщо священик розуміє, що не може цього зробити, йому не варто ставати священнослужителем. Це величезна відповідальність! Звісно, священик проста людина, що теж може піддатися спокусі, але це не має бути публічно. Така поведінка псує його репутацію, що вселяє в людей недовіру до нього.»

QExr7o5_dog

Ми вирішили дізнатись, як церква реагує на некоректну поведінку священиків. Зокрема отець Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської Архиєпархії УГКЦ розповів, що таких випадків у Львівської Архиєпархії не було. Якби ж сталися такі чи схожі ситуації, реакція б однозначно якась була, можливо у вигляді дисциплінарних попереджень. Рішення про те, як вчинити у таких випадках, приймає місцевий архієрей.

Дуже важливо пам’ятати, що це лише поодинокі випадки, яких, насправді, досить мало. Священики прості люди, які теж можуть потрапити у скрутне становище. Противники християнської віри можуть скомпрометувати схожі ситуації, щоб вселити в людей недовіру до дияконів. Слід завжди вірити у краще та пам’ятати, що ніхто, окрім Бога, не можу судити людину за її гріхи.

Соломія Григор’єва

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment