Харе – Крішна, Харе – Рама!

In Архів

Неодноразово кожен з нас зустрічав на вулиці групку веселих, співаючих пісні людей, обов`язково з посмішкою на обличчі та в незвичному для міщан одязі. Ці люди – представники ведичного вчення, яких ми звикли називати крішнаітами. Віра в Крішну – це вчення позитивного мислення та постійних святкувань. Одне з найбільших свят під назвою Рама-навамі, відбудеться цієї суботи, 28 березня.

1

Рама-навамі є днем явлення індуїстського бога Рами (Рамчандри). В день цього свята віруючі (вайшнави, або «крішнаіти») поклоняються Господу Рамі.

Гаудія Вайшнави грунтують свою філософію на Бхагавад-Гіті і Бхагавата Пурані ,а також на працях і коментарях святих, які передають знання (Веди) по ланцюжку  від вчителя до учня. Початковим вчителем є Верховна Особа Бога Шрі Крішна. Слово «крішна» переводиться з санскриту як всеприваблюючий. Існує опис явлень аватар Господа Крішни, прихід яких ми відмічаємо фестивалем. Свят досить таки багато, але найголовніше з них це явлення Господа Рамачандри (Рама-Навамі), а також Господа Крішни (Джанмаштамі) і Господа Чайтаньї (Гаура-Пурніма).- коментує Андрій, вірянин ISKCON (* прим.авт. International Society for Krishna Consciousness, Міжнародна спільнота свідомості Крішни)

Богослужіння починається зранку співом Ведичних мантр і принесенням квітів і фруктів Божеству. Люди всіх каст та віросповідань беруть участь в цих зустрічах. Віруючі постять цілий день, перериваючи пост тільки опівночі фруктами.

– Все, що робить Вайшнав він спочатку пропонує Богу і тому підтримується високий стандарт чистоти, наприклад на кухні, коли Вайшнав готує їжу, він її навіть не куштує.

2

У деяких штатах Індії на громадських зборах проводяться Сатсангі (читання священних писань, зокрема “Рамаяни” – сказань, що прославляють Господа Рамачандра). Рама-Навамі досягає своєї кульмінації опівночі під звук дзвіночків. Свято Рама-навамі святкують з особливою пишністю і воно триває цілих 9 днів. В деяких священних містах, де особливо поклоняються Господу Рамі, проходять великі яскраві процесії – парад колісниць з індуїстськими божествами. В Айдох’ї, священному місті, принцом якого був Рама, тисячі людей в цей день омиваються в священній ріці Сарайю. В південній Індії в день Рама-навамі відзначається день річниці одруження Рами і Сіти, тому в храмах проводиться пишна імітація обряду одруження божественної пари.

3

Свято Рама-навамі буде проводитись у всіх центрах Міжнародної спільноти свідомості Крішни , які запрошують всіх бажаючих доєднатись до святкувань і отримати «особливу милість Господа Рами». Один з таких центрів знаходиться у Львові, а також по всій Україні (контакти можна знайти на сайті http://vedic-culture.in.ua/)

-         У такі дні в центрах Свідомості Крішни  (ISKON) по всьому світу проходять фестивалі. Крім цього кожну неділю проходить фестиваль, який включає в себе кіртан (спільне співання мантр), лекцію і частування. Прийти на такі заходи може кожен, для цього не потрібна спеціальна кваліфікація. У Львові святкування пройдуть в неділю. – розповідає Андрій.

 

Уляна Кушик

фото:Інтернет

 

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment