Українці найбільше довіряють церкві – опитування

In Архів

Рівень довіри до церкви становить 66%. Найменше українці довіряють політичним партіям – 19%, а також ЗМІ – 32%

Сьогодні серед інститутів влади і суспільства найбільшою довірою громадян користуються церква (66% респондентів довіряють, 24% – не довіряють). Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Research & Branding Group. Соціологи стверджують: вся справа в тому, що церква – це інститут, який має радикальну відміну від багатьох інших соціальних і політичних інститутів. Фундаментом його є система норм насамперед моральних, а не формальних. Так ці моральні норми (незалежно від того, чи йде мова про мораль в цілому або ж лише про її релігійний варіант) тяжіють до абсолюту.

sy_xVygz33E

В більшій мірі жителі країни не довіряють (58%), ніж довіряють (32%) вітчизняним засобам масової інформації. Політичним партіям не довіряє переважна більшість потенційних виборців (81%) – і це не дивно. Згідно з опитуванням, українській армії довіряють майже 60% з числа опитаних громадян, 40% – ні. Такий самий рівень довіри-недовіри відзначений і для громадських та волонтерських організацій.

Опитування було проведено протягом 6-16 березня 2015 року (за винятком АР Крим, Донецької та Луганської областей, а також міста Севастополь). Респондентів відбирали за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення України за регіоном проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 1500 представників.

 

Марина ТАМБОВЦЕВА

фото:Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment