Хто останнній до сповіді?

In Архів

Греко-католики та православні незабаром відзначатимуть одне з найбільших свят у році – Воскресіння Христове. Перед цим,  віряни вишиковуються у довжелезні черги, щоб приступити до таїнства сповіді.  Багато хто вважає, що сповідатися потрібно лише раз в році. Через те  і йдуть до сповіді люди лише перед Великоднем.

yKhxkKQAJLg

Період великого посту називають весною для душі. Цілий рік людина метушиться, розгублюється серед буденного пилу гріхів і накопичує у собі безліч думок.  Часом, існує безліч пояснень, щоб пропусти каяття : «не має часу», «піду на наступний тиждень», «я ще стільки не нагрішив»  «Навіщо мені це? Я ще молодий, у мене ще стільки часу попереду. Встигну висповідатися й покаятися на старості років»…  Дехто взагалі намагається замінити зустріч із Богом, зустріччю із психологом. Пояснює це ще й додаванням порад у складних життєвих ситуаціях. Хочеться сказати таким людям,які не розуміють , де закінчуються межі впливу психолога і починається священика. Психолог дає практичні поради, а священик відпущення. Гріх – це якір, який тримає людську душу і не дає її вільно плавати.

oNzx0SWsYmw

Чимало людей відтягують сповідь до останнього тижня. Пригадую слова бабці. Вона завжди казала, що в останній тиждень до сповіді приступають люди з важкими гріхами, тим самим заохочуючи нас малих піти швидше. Не варто зволікати. У останній тиждень довжелезні черги та  стомлені священики. Під час сповіді, за умови щирого покаяння, прощаються усі гріхи. Однак, кажуть священнослужителі, для християнина мало покаятись, треба пообіцяти Господу і собі на майбутнє не грішити, а черга, в котрій вони постоять піде їм на користь, тому що, стоячи у черзі, мають нагоду роздумати над своїм життям, над вічністю.

 

Анна Долішня

фото: Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment