Таїнство сповіді: щире покаяння та Господнє милосердя

In Архів

Кожному щирому християнину з дитинства відомо про існування семи християнських таїнств: хрещення, миропомазання, євхаристія (літургія), сповідь, вінчання, хіротонія (священство), єлеопомазання. Деякі таїнства християни отримують майже одразу після народження (хрещення і миропомазання), деякі – протягом всього життя (євхаристія). Одну здійснюють при бажанні об’єднати своє життя з іншою людиною і продовжити рід (вінчання), іншу – щоб присвятити своє життя служіння Богові (хіротонія). Комусь, на жаль, можливо буде потрібне чудесне фізичне зцілення (єлеопомазання). Але найчастішим зціленням, яке потребує кожен християнин – є зцілення грішної душі. В цьому допомагає щире розкаяння та бесіда зі священиком, яка називається сповіддю.

4d09fbc27813d56970a7677bb1adec59

Таїнство сповіді багато кого лякає надзвичайно буденними і соціальними проблемами: «Мені настільки соромно, що аж розказати негоже!», «Що про мене подумає священик, адже він мій знайомий/ сусід/ родич?!», «А як хтось підслухає, або священик комусь розкаже?!».

Саме слово «таїнство» містить у собі пояснення до цих запитань – «тайну» не розголошують. Священик у момент Вашої сповіді не є тим самим знайомим/ сусідом/ родичем, а перед усім він є слугою Господа, у якого Ви і проситимете прощення за свої гріхи.

Священнослужитель своїми молитвами доносить Ваше щире покаяння до Господа і зобов’язується до кінця своїх днів тримати у таємниці все, що почув на сповіді від каяника. Ні перед судом, ні перед тортурами, ні навіть перед загрозою смерті священик не має права розголошувати тайни сповіді. За таке порушення його позбавлять сану, чернецтва, посади або навіть заборонять здійснювати релігійні обряди.

Tainstvo_ispovedi

Найчастіше до таїнства сповіді приступають перед такими великими релігійними святами як Різдво та Великдень, але сповідатись можна і потрібно тоді, коли в тому є душевна потреба. Не варто іти до сповіді, якщо не до кінця щиро розкаялися за свою провину чи не маєте бажання всього розповідати священику. Сповідь повинна бути щирою і відкритою від самого початку і до кінця, бо притаювання гріха також є гріхом.

Таїнство сповіді покликане наблизити людину до Бога і навіть зміцнити її довіру у своєрідних стосунках з ним. Бог щиро любить, прощає і приймає усіх, хто до нього прагне прийти. Сповідь є тим містком, який об’єднує людину і Бога у їхньому прагненні бути разом. Сповідь допомагає осмислити свої неправильні вчинки і рішення, відпустити їх і отримати прощення. Адже спокій душі є основним для кожної людини і без нього життя просто неможливе.

 

Олеся Мельничок

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment