Японський стік або історія одного самогубства

In Архів

Чому бізнесмен із Нью-Йорка повісився через цукор?

Зараз важко уявити кав’ярні без зручного порційного пакетика цукру. Або стіка ( чи може стікера?)

В Україні багато людей часто плутають слово “стік” цукру зі “стікером”. Що ж, це й не дивно, адже слово запозичене із заходу і не викликає ніяких асоціацій для носіїв нашої мови. Так от стік – від англійського «stick» – означає “палка” і вказує на палицеподібну форму самого пакетика, тоді ж як стікер («sticker») – наклейка, і сьогодні його використовують для позначення комфортної паперової наліпки.

Цікаво, що стік спершу був музичним інструментом (стік Чепмена), що нагадував гітару без звиклої “груші” і використовувався як електрогітара, а вже наприкінці  двадцятого століття став нашим добрим другом для “кави з собою”.

Мабуть, всі кавомани Львова знайомі із бородатою легендою про трагічну смерть винахідника стіків, що повісився через те, що люди не правильно використовують його винахід, не розламуючи стіки пальцями однієї руки. Через таке “правильне” використання стіків, відвідувач часто лиш додає роботи персоналові.

Бідний бізнесмен Бенджамін Ейзенштадт, який наче б то повісився через нерозуміння,  насправді відомий історії через цукор і був засновником компанії-міліонера, яка працює і сьогодні, але що ж  зробив цей ньюйорський бізнесмен?

Бенджамін першим придумав розфасування цукру в п’ятиграмові пакетики, проте вони були прямокутної форми. Тоді ж, далекого 1945 року, він допустив фатальної помилки в бізнесі – не запатентував свою новинку, таким чином втратив мільйони, але, не розгубившись, Ейзенштадт створив ще одне ноу-хау, яким і завоював славу, багатство і пам’ять. Для того щоб стати міліонером йому вистачило створити  замінник цукру у гранулах і розфасувати його в яскраві рожеві упакування із зображенням скрипічного ключа. Така новинка не могла не підкорити американську аудиторію, де велика частина жінок начитана статтями про дієту.

А наш добрий “пальчиковий” пакетик з’явився в Японії 1990 року у компанії Sanko Machinery Co і переїхав до штатів 1996 року, разом із Нілом Козарским і звідти почав підкорювати весь світ.

Отож, годі завдавати клопоту запрацьованим офіціантам, вшановуючи пам’ять про померлого винахідника стіків, і зводити з розуму барменів, називаючи ці пакетики стікерами :)

Руслан Дем’ян

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment