¡все інакше?

In Архів

Театр, як нова можливість донести проблему війни до людей. Першого травня стартувала подача заяв на участь у новому театральному фестивалі «¡все інакше?», який проходитиме осінню цього року.

Проект ¡allesanders? (мовою оригіналу) є переможцем конкурсу kultur-im-dialog.eu+ 2015 – спільної програми ScheringStiftung та MitOste.V. і реалізується за їх підтримки.

Головним завданням проекту є висвітлення подій, які відбуваються в Україні, з різних точок зору. А участь, як обіцяють організатори, у цьому візьмуть митці з усієї України.

Як зазначено в умовах фестивалю – проект не політичний, а соціальний. Тому місця для будь-яких політичних ідей у ньому не буде.

1430866153

Організатором фестивалю є Петер Шварц – німець, який взяв участь у створенні не одного театрального проекту і просто не байдужа людина, яка щиро переймається долею України. Сьогодні він разом із партнерами: асоціацією VladOpera, Kultura medialna та іншими; працює над створення українського фестивалю театру.

Петер, як у тебе з’явилась ідея створення такого фестивалю?

Протягом останніх двох років в Європі все змінилось. В Україні війна, а між Європою та Росією, між Заходом та Сходом більше немає спільної мови. Ця жахлива ситуація, так чи інакше, впливає на кожного з нас, не тільки в Україні. Після багатьох розмов з різними людьми, я зрозумів, що дуже важлива та необхідна – рефлексія про те, що відбувається. Ми читаємо статті, або ж дивимось телебачення, сприймаючи інформацію про яку часто нічого не знаємо: звідки вона, з якою ціллю нам її подали? І я зрозумів, що ми повинні самостійно мислити, говорити з іншими людьми, займатись рефлексією не тільки про  те, що проходить, а також про те, що для нас це означає, що цей конфлікт робить з людьми, зрозуміти висновки з цього.

Мистецтво – це сфера, в якій можна займатись саме такою рефлексією. А з допомогою мистецтва можна мислити інакше, більш вільно, поза обмеженнями свого повсякденного життя. Тому ми створюємо такий проект.

Цей досвід роботи у сфері театру в тебе не перший?

Так, я вже 12 років працюю у сфері мистецтва та культурного обміну. Працював як на великих проектах, так і на маленьких.

Чому ти цим займаєшся, адже на скільки мені відомо, проект не комерційний і ти на ньому нічого не заробиш?

У мистецтва зовсім різні люди мислять вільно про своє життя, про своє суспільство, про людство. Зіткнення з мистецтвом може нам відкрити нові думки, нові підходи до нашого особистого мислення. А якщо поєднати різних людей і різні позиції в одному місці, якщо виходить діалог і живе спілкування – тоді ми всі можемо розвиватись, кожен з нас. І можемо краще розуміти світ.

Які в тебе очікування від фестивалю?

Везде обсуждается конфликт как политическое дело – Но страдают конкретные люди!

Я очікую виклад і міркування про те, що відбувається в середині людей. Рефлексію про те, що ця війна означає для кожного з нас. Обговорення того, як суспільство може пережити таку ситуацію. Як можна зберегти віру у майбутнє. Як можна уникати ненависті та агресії, щоб не забути, що ми – люди, і ми повинні думати про людей. Фестиваль повинний стати місцем для вільної дискусії, де всі готові слухати іншу людину. Щоб краще розуміти іншого, а не голосніше говорити своє.

Розкажи детальніше про своїх партнерів, які допомагають тобі у втіленні твого задуму.

В Німеччині є Фонд Schering Stiftung, а у них є програма-конкурс kultur-im-dialog.eu+. Ця програма підтримує проекти, які поєднують культурута діалог між людьми. Вона реалізується за співпраці с MitOst e.V. Одинпартнер – VladOpera e.V., німецька організація, якабагатороківзаймаєтьсякультурнимобміномусферітеатруімузики. В Україні мипрацюємо з організацією Kultura Medialna і з різними театрами.

Слід зазначити, що всі виручені кошти від фестивалю підуть на допомогу постраждалим від російської агресії.

Вже у вересні глядачі зможуть насолодитись театральною новинкою, взяти участь у гарячих дискусіях та допомогти своїм ближнім.

 

Юрій Мацьків

 

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment