Дитсадочкам – літній відпочинок? Або куди подіти дитину влітку

In Архів

Літо – пора відпочинку. Саме влітку ми набираємося сил на цілий рік. Не виняток – вихователі, які іноді зазнають справжнього морального виснаження. Тому відпочинок педагогів направду можна назвати заслуженим. Однак, що робити, якщо ви – батьки, робота в літній період часу лише набирає обертів, а вихователі дитячих садочків, відповідно, йдуть на канікули? Де і з ким залишити свою дитину?

prkPGxkI_3s

Дитячі садки – «дитячі» проблеми?

Протягом року в дитячих садочках функціонує неповний робочий день. Дітей забирають додому близько 16-17-ої години. Для тих батьків, які з певних причин не мають змоги зробити це в такий час, пропонують продовжену групу, де з малюками допізна займаються вже інші, змінні вихователі. Однак влітку не працюють ні одні, ні інші. ДНЗ зачиняються «на ремонт», крім того, так званий літній відпочинок передбачає неабияку економію. Бо, як зазначають самі вихователі, нема сенсу братися за групи, де на літо залишається 5-10 дітей. Якщо Ваш малюк серед тих 5-10-и діток, то, вочевидь, у Вас, виникли деякі труднощі з прихистком свого чада на теплу пору року. Що ж робити в такому разі?

cDf5uyV6QCw

Вихід є?!

У Тернополі вирішили цю проблему по-своєму. На літній період там передбачено почергове закриття дитсадків. Тобто не виникає жодних проблем перевести свою дитину на деякий період в інший заклад. Для зручності створили навіть графік чергувань. В Івано-Франківську, в свою чергу, мали б працювати 3 чергові дитсадки. В Луцьку – 6. А у Львові обіцяють тимчасове переведення малюків до інших ДНЗ в тому ж мікрорайоні. У Києві ж як альтернативу радять переводити дітей до приватних дитсадків, яких є більш ніж просто вдосталь. Хоч задоволення не з дешевих (2,5 – 15000 гривень на місяць), але зауважують, що в державних закладах іноді вимагають не меншу платню.

Щодо батьків з малюками, які проґавили свій шанс подати заяву на літнє переведення (бо кількість місць обмежена), або ж батькам-жителям міст/сіл, де садки не працюють по черзі, тим радять відправити малюків до дідусів та бабусь. Та все частіше люди скаржаться на те, що дітлахів справді немає на кого залишити (бабуся/дідусь літнього віку або проживають в іншому місті, або і зовсім нікого немає).

JKzXqzdfonw

Альтернатива є!

Інтернет-ресурси на такий випадок мають достатньо пропозицій. Серед них – найняти няню. Між іншим, ціна є не зовсім перспективною для середньостатистичної сім’ї (близько 20-50 гривень за годину). Але охочих доглянути за Вашою дитиною знайдеться достатньо. Відшукати таку людину просто – Інтернет або оголошення в газеті. В мережі можна ознайомитись і з детальним резюме: дізнатись вік, досвід роботи, спеціальність тощо. Питання лише одне: чи знайде саме ця людина спільну мову з Вашою дитиною? Де гарантії того, що малюкові буде добре з нею? Саме через те більшість батьків відмовляються від таких послуг. Розумно, гадаю, спробувати знайти таку опікунку через знайомих, або ж просто поспілкуватись з людьми, у яких ця людина працювала, можливо, вимагати характеристику, запитати, чому ця людина звільнилась з попереднього місця роботи.

Все ж найкращі запропоновані варіанти – це, мабуть, санаторії, табори та літні школи. Проблема може полягати тільки в тому, що Ваша дитина є надто домашньою та некомпанійською, «Інтернет-психологи» радять вчити її самостійності. Сумнівно, щоправда, що дитині в 3 роки можна це пояснити. Вона радше відчуватиме себе пригнічено та відсторонено, аніж радітиме такому відпочинку. Деякі такі «порадники» в один голос кричать (скидається на те, що і від імені держслужбовців, які нібито не мають впливу на ситуацію з дитсадками влітку): «Тоді не заводьте дітей, якщо Вам нема куди їх подіти». Насправді «не заводьте дітей» звучить як «не беріть собі котика додому». Хоча і за тим треба відповідний догляд. Але ж альтернатива таки є! Розглянемо кілька варіантів:

1. Дитячий санаторій «Зелений гай» (м. Трускавець). Гарантують санаторно-курортне лікування, фізіотерапевтичні процедури, лікувальну фізкультуру, повноцінне вітамінізоване 6-ти разове харчування, максимальне перебування на свіжому повітрі. А також дискотеки, розважальні програми, бібліотеку, спортивний та ігровий майданчики, теренкури, екскурсії визначними місцями Прикарпаття.

Додаткова інформація:  (03244) 1-03-86,  (067) 764-9442, www.zel-gay.com.ua.

J8f5P4Zjc74

2. Комплекс  ”Лісовий” (Тернопільщина, с. Скоморохи).  У програмі закладу — 14 безкоштовних пішохідних екскурсій у Бучацькому районі, зокрема на Русилівський водоспад, до дуба сімейного щастя, до Язловецького замку, до Зарваниці, на Дністер. Є додаткові платні екскурсії автобусом — до Івано-Франківська, Яремче, Чернівців, Почаєва і Кременця.

Телефон: (+38 03544) 3-13-66

t-Lf4U20HyU

3. Табір «Козацька фортеця» (Черкаська область, Смілянський р-н, с. Плескачівка та Полтавська область,  Шишацький р-н, с. Великий Перевіз).

Особливістю табору “Козацька фортеця” є виховання дітей в дусі справжньої Запорозької Січі, сповненого козацьких традицій,лицарських звитяг  і характерницьких таємниць.  Дітям прищеплюють любов до своєї землі, свого народу, розуміння того, що всі ми, українці, нащадки козацького роду, а отже маємо бути гідні своїх славних предків.

Програма дуже насичена: читають лекції з історії України, розповідають про життя козаків на Січі, закони дружби і честі, подвиги героїв-козаків: Байди Вишневецького, Петра Сагайдачного, Івана Сірка та інших.

Кожен день наповнений різними туристичними походами та іграми з елементами екстриму: орієнтування на місцевості, переправа через річку, виживання в екстремальних умовах. Також у програмі вивчення козацького бойового мистецтва «Гопак», верхова їзда, стрільба з лука, човнова справа, організація різних козацьких забав на силу, спритність і витривалість.

Прийом заяв за телефонами: т.:  (044) 332-77-47; м.т.: 8 050 410-79-32; м.т.: 8 067 933-32-44.

Додаткова інформація:  http://www.hopak.kiev.ua/ua/page/34/

H6BKp88IDDQ

4. Дитячий оздоровчий табір санаторного типу «Чайка»(с.Чайки Богуславського р-ну, Київської обл.).

Для дітей створені всі умови для активного відпочинку: стадіон, тенісний корт, ігрові майданчики, бібліотека, тренажерний зал, зал ЛФК, кінозал, фітобар. Дозвілля дітей включає в себе організацію та проведення ігрових програм, конкурсів, діють спортивні секції, творчі гуртки за інтересами, туристичні походи, екскурсії, дискотеки, кіно, виступи творчих театральних та циркових колективів, зимові види спорту (санчата, лижі, катання на кінних санях).

Додаткова інформація: Тел.: (04561) 5-25-99,

http://sim-koda.gov.ua/ozdorovlennya/52-dityachiy-ozdorovchiy-zaklad-sanatornogo-tipu-chayka.html

PlNUzED2DtM

5.      Дитячий оздоровчий табір «Лідер» (лісова зона м. Києва – Пуща-Водиця). 

Обіцяють покращити стан організмудитини за допомогою плавання та хореографічної студії.Щороку в таборі „Лідер” працюють понад п’ять гуртків, в яких школярі під час канікул зможуть вдосконалити і розвинути свої здібності чи відкрити нові таланти.

Додаткова інформація: +38 (044) 431-92-95, +38 (044) 431-83-42,+38 (044) 431-96-51,http://papovs.at.ua/news/ditjachij_ozdorovchij_tabir_lider/2010-06-14-228

eT6udcuot20

 

Отож, обрати місце перебування влітку, що підходитиме Вам, а насамперед Вашій дитині не так вже й важко. Тому не нарікайте на вихователів, а вчасно починайте шукати інший шлях вирішення цієї ситуації. Бо за кордоном педагогам відведено 25 років для роботи за спеціальністю. Опісля передбачено вільний графік з можливістю забезпечення консультації психотерапевта за рахунок навчального закладу, наші ж вихователі працюють невпинно.

Матеріал не має рекламного характеру. Усі поради розглядайте критично та оцінюйте самостійно.

Марія Марковська

фото автора і з мережі Інтернет

 

 

 

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment