Фітнес для майбутніх мам  

In Архів

Загальновідомий факт, що люди починають займатись спортом ще навесні, готуючи тіло до літа. Тоді в них є мотивація і з’являються сили після довгої та холодної зими. Та цього літа кількість спортсменів сильно зросла, а також молодих дівчат, що збираються народжувати.

За інформацією ЗМІ кількість вагітних в Україні різко збільшилась. Наразі багато майбутніх мам займаються фітнесом у спортивних клубах. Про те, які особливості тренувань з вагітними, які навантаження й про популярні вправи розповість персональний тренер одного із львівських спортивних залів Юрій Білик.

CQQIZimXBGA

 

-          Як часто до Вас приходять майбутні мами, щоб замовити персональні тренування? І чи буває таке, що вони тренуються самостійно?

 Наразі в мене є одна постійна вагітна клієнтка. Але було багато таких, які звертались за порадами. Самостійні тренування – велика рідкість. Адже ніяка мама не хоче нашкодити своїй майбутній дитині, бо щоб обирати правильні вправи потрібно обов’язково пройти хоча б декілька персональних тренувань.

-          Які особливості тренувань? Що рекомендується робити і що категорично забороняється?

Спочатку потрібно зробити розминку і навантаження повинні бути мінімальними. Після кожної вправи тренеру варто запитувати як почувається клієнтка. Рекомендуються вправи для укріплення м’язів тазу та поясниці. Корисно займатись плаванням. А от категорично забороняються великі навантаження, такі як жим ногами або присідання зі штангою і будь-які вправи, лежачи на животі. Заборонені інтенсивні кардіо вправи. Не можна ходити на сайкл та різні групові заняття, такі як степ-аеробіка.

 -          Що найчастіше радять вагітним лікарі? І чи поради збігаються з вашими?

 

Перед заняттями в залі я раджу пройти консультацію в свого лікаря. Лікарі найчастіше радять повільні заняття без силових навантажень. А є лікарі, які забороняють займатись спортом. Але підтримувати хорошу фізичну форму просто необхідно для здоров’я. Якщо тренуватись з тренером, то майбутні мами будуть під наглядом в час тренування і зможуть уникнути багатьох проблем, таких, як біль у попереку, зміцнять свій тонус, зміцнять хребет і укріплять м’язи тазового дна.

GHVgEQZ85yE

-          На що в основному скаржаться вагітні й з якої причини почитають займатись спортом інколи саме із зародження в них нового життя?

В моїй практиці не було скарг, в основному молоді мами хочуть покращити здоров’я. Але загальновідомо, що основними скаргами може бути біль у попереку або суглобах.  Часто починають займатись з початку вагітності, бо хвилюються про те, щоб не втратити форму після народження дитини. Або ж просто хочуть уникнути проблем під час пологів і фізично підготувати своє тіло до них.

-          Які вправи ви можете порадити? Наскільки необхідно майбутнім мамам відвідувати спортивний клуб, чи вистачить лише правильного харчування?

Вправа для попереку: зведення й розведення ніг ( на внутрішні й зовнішні м’язи тазу). Вправа для поясниці : підтягування в гравітроні ( для укріплення м’язів спити). Тяга сидячи до грудей з мінімальним навантаженням (для м’язів спини).

Відвідування спортивного клубу є обов’язковим, бо це покращить здоров’я вагітної. Тому потрібно поєднувати правильне харчування і спорт.

-          Що ви можете порадити для майбутніх мамусь, які бажають покращити своє здоров’я шляхом фізичних навантажень й тренувань?

 Майбутні мами, якщо займаєтесь спортом, то робіть це лише під наглядом тренера і після консультації з лікарем. Коли ви займаєтесь, треба розуміти що ви робите, щоб не нашкодити собі й дитинці. Будьте завжди уважні.

 

Ірина Сапіга

фото: Інтернет

 

 

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment