Культурна столиця України,а не циганський табір

In Архів

Львів. Залізничний вокзал. Кожен приїжджий,який потрапляє в це місто очікує побачити культурну столицю України і всі її красоти,про які так багато чув або бачив  натомість же ,щойно  зійшовши на перон,вони спостерігають те,що і в більшості інших містах – цигани,вони скрізь куди не глянь.

Є декілька різновидів циган,на вокзалі ж найчастіше зустрічаються постійно вагітні жінки,які ходять з своїм животом вже більше року,або циганки з дитиною на руках,яка чомусь постійно спить. Вони вештаються так протягом цілого дня,прохаючи про грошову допомогу. Своїм станом намагаються викликати жалість у оточуючих,вплинути на чиїсь материнські почуття. Поцікавившись у львів’ян  чи вірять вони в справжність їхнього стану,ті відповіли майже одноголосно – ні!

DbxmZ0S9BYA

 

Турист продовжує свою подорож,сідає в трамвай. Там на нього  очікують тепер вже маленькі циганчата,які співають пісень з простягнутими долоньками. Ти слухаєш їх тоненький голосок,дивишся в їхні великі очі і,з одного боку вже хочеться дати  їм зайву гривню,допомогти бідолашній дитині,та потім усвідомлюєш,що ці гроші всеодно потраплять до рук їхніх батьків-наставників і передумуєш. «Таке враження,що вони завчили одну пісню «Червона рута» і нею намагаються заробити якнайбільше грошей» – посміхається студент Микола. Особливо часто цих циганчат можна зустріти в 2 трамваї ,або ж біля Політехніки,де вони кочують . Цікаво і те,що коли ти пропонуєш їм їжу,вони відмовляються,мовляв,що  не так виховували,казали приносити лише гроші. Тоді постає інше питання,куди вони подівають отримані кошти,окрім їжі?

5asDmjkXCRU

« Гроші вони приносять старшим,які витрачають їх на алкоголь і,можливо,навіть на наркотики » – говорить львів’янин Михайло.

А чому ж тоді батьки цих циганчат самі не почнуть приносити прибуток,не влаштуються на роботу,адже не всіх з них можна вважати шахраями? « Якось так з дитинства запам’яталось,що треба триматись на відстані від циган,бо бабуся завжди казала мені крутити дульки в кишенях,аби ті не наврочили щось,тому тепер повірити їм дуже складно. Через це їх і не наважуються брати до праці,я б,наприклад,не ризикнув» – висловив своє припущення містянин Андрій.

Нарешті турист доїхав до центра міста ,площа Ринок,куди не глянь – краса! Та варто зауважити,що циган тут якраз вештається найбільше. Тепер це не лише постійно вагітні жінки і маленькі циганчата,а й так звані ворожки,алкоголіки  чоловіки і ті,хто під виглядом звичайних містян  пропонує допомогу у вивченні Львова. Та якщо перших можна розпізнати одразу,то з останніми варто бути більш обережними. Бо я хоч і не турист,але теж якось стала жертвою махінацій  такої особи. Якось я вирішила підзаробити на площі Ринок,продаючи солодощі. До мене підійшла жінка років п’ятдесяти,гарно вбрана і вихована,але ромської зовнішності. Спочатку я не надала цьому особливого значення,про що згодом пожалкувала. Вона мило зі мною бесідувала ,посміхалась і ні на мить не відводила від мене погляду. Купила у мене декілька цукерок і пішла. Під кінець робочого дня,коли я вже перераховувала гроші,помітила що не вистачає двохсот гривень. Вже згодом,згадуючи всі деталі нашого з нею спілкування,я розпізнала схему її обману. Вся справа в очах,в погляді який вона від мене не відводила до останньої миті нашого спілкування…Після того випадку,я ще більше почала остерігатись циган і все що з ними пов’язано,раджу і вам бути пильними щодо цього.

7tHs7oZrkBw

 

Мало того,що вони хапають за руки прямо на вулиці,так тепер ще й підходять до кав’ярень,підстерігають біля кіосків. «Якось ми сиділи з друзями в кафе і до нас підійшла циганка – просила гроші. Спершу ми старались не реагувати, але вона дуже наполягала і додала,що якщо не маємо грошей,то щоб дали хоча б їжу. І ми,аби вона тільки від нас відчепилась,віддали їй нашу піцу,ось так ми і залишились без обіду » – розповідає студентка Ірина.

«Це не нормально,коли таким чином порушується спокій наших відвідувачів. Вони приходять сюди відпочити,отримати насолоду,а натомість же стикаються з неприємними для них співбесідниками. Це помітно відображається на їхньому обличчі,і відповідно у нас теж погіршується настрій» – скаржиться офіціантка Олена.

uYcF-l4wte4

Львів це перш за все культурна столиця України,а не циганський табір,тож варто боротися з цією проблемою і бути обережними. Що ж з цього приводу думають самі жителі міста і правоохоронні органи?

«Влада нічого не робить! Цигани,по суті,такі ж люди як і ми,тому якщо їм потрібна допомога,то варто створити спеціально відведені місця для безхатченків. Не від хорошого життя вони почали красти,їм тяжко» – стверджують деякі з львів’ян. Інші ж говорять про те,що їх варто виганяти з міста будь – якими методами,і чим швидше,тим краще.

«Ми проводимо з ними профілактичні бесіди,але поки цигани дійсно не порушать закон,то підстав затримувати їх немає» – запевнив працівник міліції,що слідкує за порядком на головному залізничному вокзалі Львова.

Так чи інакше,а цигани серед нас були,є і будуть,тому варто бути обережними і надіятись на покращення стану щодо циган у місті Львові.

 

Анастасія Теслевич

фото автора і з мережі Інтернет

 

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment