Подорож у межах Києва за межі Всесвіту

In Архів

Чи могли ви коли-небудь впевнено стверджувати, що цифрова графіка – це мистецтво? Як часто вам доводилось відчувати такий насичений коктейль почуттів від голографічного зображення, щоб затамувати подих?

А хотілося б? Тоді тримайте:

Вперше у Східній Європі, в столиці України відкрилась виставка картин відомого американського художника Ендрю Джонса (Andrew Jones), більше відомого як Андроїд Джонс.

_2WvK6w0BlE

Сам художник – особистість цікава і неординарна, про що можна здогадатися не тільки з його робіт, а із самої філософії життя:

«Я не хотів би змусити навколишній світ змінитися. Він такий, який є. Я можу дивитися новини і ненавидіти всіх, а через пару хвилин із задоволенням спостерігати за дітьми, що грають на майданчику, і заново закохуватися в людей. Є велика різниця між тим, щоб проектувати на оточуючих свої очікування, і тим, щоб мотивувати їх стати кращими ». Особливо вражає і надихає водночас його цитата: «Твій успіх або твій провал – це всього лише ілюзія. Тому що після своєї смерті ні те, ні інше ти забрати з собою вже не зможеш».

У свої 20 років він потрапив в компанію Джорджа Лукаса «Industrial Light and Magic», де засвоїв одну просту істину: потрібно вірити в реальність уявного світу і не боятися своєї фантазії. Керуючись цим принципом Андроїд Джонс розробляв дизайн відеоігор в японській компанії Nintengo. У 2002 році разом з колегами Джейсоном Менлі та Коро Кауфманом він створив компанію ConceptArt.org, де, нарешті міг відшліфовувати власну мистецьку майстерність, та експериментувати з новими технологіями.

Пристрасть автора до древньої символіки, мабуть, і спонукала критиків визначити стиль Андроїда Джонса як “езотеричний сюрреалізм”.

aDvEu8kMnGo

Кожна картина не просто наповнена, але більше того: переповнена. Ця насиченість образами, ідеями, кольорами та деталями приваблює погляд глядача, і дає можливість динамічного перегляду статичного зображення. Основною темою картин Андроїда є тема любові: між чоловічим та жіночим началом, між природою і людиною. В основі усіх його праць, є пошук гармонії, намагання врівноважити увесь потік почуттів та думок, що навперебій мчаться у людську свідомість щомиті. Заслугою організаторів виставки є атмосфера, у якій відвідувач може на всі 100 % зануритись у багатовимірну уяву художника. Гра світла, кольорів оживляє картини, надаючи їм ще більше магії.

hE8zAc2YzmI idy0YVxUwkQ

І місце, де ще до 27 вересня виставка буде знаходитись, а це Київський планетарій ATMASFERA 360, зовсім не випадкове. Адже саме тут, під куполом найбільшим у цілій Європі, картини Андроїда оживають, і перетворюються у трьохвимірне шоу. Як сказав сам автор «Це подорож крізь світи і смисли».

Проект SAMSKARA, або «Подорож за межі розуму», як він ще називається, народився п’ять місяців тому в Таїланді. Він стартував у США, але Київ виявився першим містом цього світового арт-турне.

Отож, не проґавте такого магічного моменту, аби відірватися від спекотних буднів і зануритися у світ неймовірного Андроїда Джонса. Вартість квитка, до якої входить арт-виставка + тривимірне шоу SAMSKARA 100грн. Ви не багато втратите, але однозначно багато відкриєте для себе.

 

 

 Марія Сидорчук
Фото автора

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment