Як розпрощатися із старим термометром?

In Архів

Витік ртуті призводить до  запаморочення, болю у шлунку та загальної слабкості. Речовина у термометрі може призвести навіть до летальних випадків.

Всесвітня організація охорони здоров’я ще у 2013 році закликала утилізувати ртутні вимірювачі температури. Ртуть всередині термометра шкідлива для організму людини, а коли вимірювач розіб’ється – може спричинити шкоду усім членам сім’ї.

Можна вважати позицію організації продуманим менеджерським ходом для масової популяризації нових електронних термометрів(знаємо, що під привабливою обгорткою «здоров’я-безпека-довголіття» фармацевтичні компанії підсовують продукти-новинки, які можуть якщо не нашкодити, то суттєво вдарити по гаманцю),  але у випадку із старими ртутними вимірювачами варто бути обережнішими.

«Користуємось електронним термометром, бо результат готовий за півхвилини. Хоча коштує такий вимірювач в кілька разів дорожче. Але якщо він ненароком впаде і розіб’ється, то біди не буде»,- розповідає львів’янка Ірина Мажула.

Ціна звичайного термометра коливається у межах 20 гривень, електронний коштуватиме на 100 гривень дорожче.

W7Cym2n4BDY

Симптоми отруєння ртуттю проявляються від 8 до 24 годин. Це загальна слабкість,головний біль та підвищення температури, можуть боліти шлунок і ясна.

Якщо термометр все ж впав і ртуть витекла, треба вивести з приміщення усіх присутніх,відчинити настіж  вікна у приміщенні,захистити органи дихання та ізолювати забруднене приміщення, щільно зачинивши двері.

L6wVUD6v8Os

У ВООЗ спрогнозували, що до 2020 року всі ртутні термометри повинні зникнути. Львів’яни можуть утилізувати не лише вимірювачі із ртуттю, але й ртутні лампи та відпрацьовані елементи живлення (батарейки) в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення по вул.Стефаника,4 або за номером  (032)261 44 61.

 

Христина Лушина

фото: Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment