Невідомий Львів

In Архів

Львів – серце та душа України, ба навіть Європи. Щодня вулицями Львова блукають сотні туристів, які милуються архітектурою та атмосферою цього міста. У серці того, хто хоча б раз побував тут, назавжди залишається тепла згадка про нього. Але не весь Львів настільки романтичний та казковий. У цього міста, як і у будь-якого, є свої проблеми. І про них вам розповість «Post Майдан».

ym4NElSOG5U
Перш за все, що кидається у очі, це не відреставровані будинки у центрі міста та поза ним. Таких будівель чимало. Так, Львів хоч і тримає марку «старовини», та не зажди міська влада цьому сприяє. Адже, навіть, на площі Ринок стоїть під тотальним ремонтом 2(!) будинки вже не перший місяць. А що вже казати про будинки, які знаходяться подалі від очей туристів.

UgOsBBUVPq0
Далі, атмосферу у Львові значно псують жебраки. Складається враження, що кількість знедолених людей у місті з кожним роком дедалі збільшується. Переважно вони просять милостині в самісінькому центрі. І все б нічого, якби вони не були душевнохворими, чи б від них «не несло» за 3 кілометри, чи б вони не підключали до «своєї роботи» дітей та тварин. А про велику кількість нахабних циган годі й говорити. Це, що стосується центральної частини міста Лева.

zubDe0TJgLw
Міщани ж звикли бідкатись на інші проблеми. Перша і найболючіша тема львів’ян – це міський транспорт та стан доріг. Ці питання підіймались неодноразово. Адже транспорт ходить далеко не за графіком, ціни на нього підвищують з періодичністю в півроку, а самі водії далеко не добродії. Та й якість перевезень чесно кажучи – так собі. А нещодавно запровадили транспортну інновацію у місті – нічні маршрутки.

_S7GmXh4ZdI

 

Наскільки вони корисні та прибуткові – покаже час. Але вже через місяць їхньої роботи поступають нові скарги про недотримання графіку, який мав би бути чіткішим, аніж денний. Що ж до доріг, то тут у Львові, вічно щось копають, перекопують і так далі. Це веде за собою зміну графіку тих же маршрутів. Окрім того, багато доріг є з ямами, горбиками, а про дороги в центрі (там де бруківка) годі й говорити. Згадайте лишень, дорогу до пл. Двірцевої (перед залізничним вокзалом).

zC1udsH6_20
Ще одна споконвічна проблема львів’ян – це постачання та якість води. Ще  донедавна не було цілодобової подачі води, зараз ж ситуація покращилась. Проте, якість води залишається попередньою. За минулий рік виявлено відхилення за бактеріальними показниками у 45% проб з львівських джерел. Тому ліпше не пити просту воду з крану, а зайвий раз прокип’ятити її.
А от екологічна ситуація у Львові погіршується з кожним роком. І найбільшою виною тому  є Грибовицьке сміттєзвалище, де систематично збільшується кількість пестицидів. Проте вже цього року планують розпочати рекультивацію сміттєзвалища. Як швидко це станеться і чи станеться взагалі – покаже час. Адже, на цю ініціативу було виділено чималу суму грошей (4 млн грн),  а як відомо, де великі гроші, там не все так швидко робиться.
u5qeanDw0aI
Окрім проблеми сміттєзвалища, у Львові існує проблема озеленення. Адже окрім декількох невеликих парків (деякі, до речі, незаконно забудовуються), Львів не є сильно зеленим містом. Проте, з вирішенням цієї проблеми активно справляються  волонтерські організації. Зовсім нещодавно мешканці спільно з німецьким фондом «GIZ»та міською радою озеленили дворик на вул. Коперника, 30.
lTO9mMbImwg
Окрім того, міщани неодноразово підіймали проблему чистоти на вулицях Львова та малої кількості смітників. З вирішенням цієї проблеми мають справлятись ЖЕКи та міська рада, але поки вони роблять це як-небудь. Що ж, будемо сподіватись що вони виконуватимуть свою роботу краще, ми ж в Європу йдемо.
Та не зважаючи на такі проблеми, кожен львів’янин любить своє місто. І те, що він підіймає проблеми, які його хвилюють, на місцевий рівень – яскравий тому доказ. Тому, давайте змінювати місто разом!

Олена Столярська

фото:Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment