«Все залежить від праці над собою і щасливого випадку, щоб опинитися в правильному місці, в правильний час.» – Олеся Федьків

In Архів

Олеся Федьків, студентка факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, не так давно почала свій шлях в модельному бізнесі.  Розповіла читачам PostМайдан про труднощі та перспективи професії моделі.

SUoZPV21VDY

Чому ти вирішила реалізовувати себе в модельному бізнесі, а не в журналістиці?

Я вирішила стати моделлю, тому що це великі можливості. В тому числі й можливість подорожувати на халяву. Робота моделі потребує великої праці над собою. Я подумувала навіть кинути модельний бізнес і поринути з головою в журналістику, бо в журналістиці не просять бути худими, мати ідеальну шкіру і постійно переживати таку велику конкуренцію. Модель має бути впевненою в собі, а насправді ти кожного дня стаєш із думкою, чи ти не поправилась, чи шкіра все ще чиста. Це дуже давить на психіку, тому що це настільки конкурентний ринок, завжди знайдеться вища за тебе, худша за тебе, скулястіша за тебе. Все залежить від праці над собою і щасливого випадку, щоб опинитися в правильному місці, в правильний час. Кому потрібне життя де ти не можеш їсти піцу кожного дня?:)

З чого почався твій модельний шлях?

Я почала з KatrinModels і я там вже 3 роки. Це моє материнське агентство, яке шукає мені контракти за кордоном, та допомагає тут. І хоч у Львові це не найсильніше модельне агентство, але воно відправляє дівчат за кордон. У Львові найкращим агентством де-факто вважається OK’S models, їхні моделі відкривають тижні моди за кордоном. Колись в нас було багато модельної роботи, тепер в основному це робота хостес. Це коли наймають красивих дівчат, щоб вони вітали гостей, проводжали їх, і на цьому можна добре заробити.

Як на твою думку розвивається модельний бізнес у Львові?

Як такої модельної роботи у Львові немає. LvivFashionWeekмаксимум!  2 рази в рік. З шести кастингів в день, оплачуються два покази, й то не факт, решта ти працюєш за дякую. Твоє волосся сто разів перечісують, тебе як на конвеєрі малюють кісточками, і ти там цілий день стирчиш. Всі дівчата, які реально мають потенціал в модельному бізнесі, вибирають материнське агентство в Києві і розвиваються винятково за кордоном. В Україні немає роботи моделі, навіть київський Vogue чи Elle беруть моделей, які вже мають ім’я за кордоном.

4kIv67REZAI

Чи можна навчитись бути моделлю?

Взагалі, такі речі як модельна школа, де тебе навчать позувати, дефіле і тд. Це тупо викачування грошей. Я платила за своє навчання 1200 гривень. Є така діяльність як модельний скаут, який шукає будь-де дівчат, яких запрошує в агентство пройти навчання і обіцяє хтозна які успіхи та перспективи. Навіть якщо дівчина не зовсім відповідає модельним параметрам. Якщо ти дійсно перспективна модель, то за навчання ти не маєш оплачувати. Схема модельного агентства працює так, воно шукає мені контракти за кордоном, я їду туди працювати і 10% від моєї заробітної плати отримує материнське агентство.

Де ти працювала?

Останні рази я працювала хостес, на Арені Львів та AlfaJazzFest. Платять добре. 1000 гривень за день ти можеш спокійно отримати. Але який це стосунок має до модельного бізнесу? Треба вміти чітку межу проводити між хостес, ескортом і моделлю. Ескорт – це не означає, що ти маєш скакати у ліжко, це просто супровід багатих людей. В Україні до цього ставляться як до синонімів і думають що хостес, модель, ескорт це одне й теж, і всі сплять з багатими мужиками.

А які є стереотипи в сприйнятті моделей?

Існує така думка, що моделі сплять з потрібними людьми, аби отримати контракт. Я не розумію, як можна бути настільки наївним, тобі ж потрібно пройти стільки людей, і тобі явно не вистарчить сил аби здобути контракт через ліжко. Та й взагалі, європейські уявлення про моделей не збігаються з українським типажем сексуальної жінки. Фактично, модель у Європі це анорексичні розміри, і часто це проблеми із здоров’ям, адже нормального циклу в нездорової жінки бути не може, а це означає, що їхнє материнство під загрозою.

З чого починається твій ранок?

Я прокидаюсь кожного ранку в шостій годині, і бігаю 6 кілометрів. А якщо говорити про фізичні загрузки, то це і йога і плавання. Це постійна фізична загрузка. Мало бути просто худою. У зв’язку з скандалами, модельний бізнес звинуватили у пропагування анорексії. В Парижі взагалі заборонили дівчат індекс маси тіла яких менше 17. Дуже образливо, коли ти на модельному показі не вміщаєшся в штани, тобі хочеться кудись втекти, швиденько схуднути і повернутися, і врешті в них поміститися. Таке часом буває. Тому треба постійно підтримувати форму!

В які країни в основному їдуть моделі за контрактами?

В Європу та США – це ринок highfashion. Там дуже жорсткі рамки. Ти маєш мати зріст – 177 см, 176 см мінімум. Зараз не існує такого поняття фото-модель та модель на подіум. Ти маєш бути універсальною моделлю, бо кому хочеться платити обом, якщо можно нормально заплатити одній людині, яка гармонійно буде дивитися як в кадрі, так і на подіумі. Ринок Азії – це досвід і гроші. Азія це Китай, Японія, Сінгапур, Корея, Таїланд, Індія. Ти можеш там отримати фотографії в твій особистий бук, тобто портфоліо. В портфоліо входять фото, за які тобі заплатили. А вся мода на якій можна заробити зосереджена в Азії.

Яка гарантія що за кордоном все буде гаразд, чи є якийсь захист?

Коли ти підписуєш контракт, це те саме, що підписати контракт з покемоном. Адже модельний бізнес законний тільки в Парижі, Мілані, Нью-Йорку, а в інших країнах це незаконно. В Україні ти цим контрактом себе захистити не зможеш. Бо якщо законом не передбачено банальне визначення «модель», «модельний бізнес», «відсоток від контракту», то куди ти з цим контрактом підеш? Єдиною гарантією може бути лише правильно вибране материнське агентство, яке має досвід. Є дівчата які їздили і успішно повернулися. І краще не їздити в Арабські Емірати та в ісламські країни.

Що має бути в сумці моделі, яка їде за кордон?

Це перш за все медикаменти і догляд за собою. Серед медикаментів важливо брати ліки від шлункових розладів і харчових отруєнь. Як правило в людей починається лихоманка як тільки вони приїжджають в Китай. Може піднятися температура, банально від різкої зміни тиску. Інколи буває що ти можеш забути про якийсь із медикаментів, то зазвичай моделі сконтактовуються через спільноти і пабліки й домовляються про зустріч, якщо вони працюють в одному місті. В контакті це паблік typicalmodelingта інші.

Яким агентствам ти б не довіряла, або які критерії твоєї довіри до агентства?

Я б не довіряла агентству, яке є молодим. В яких говорять, плати собі за навчання, плати собі за портфоліо, плати за візу і тд. Так не має бути.Агенство можна перевірити дуже банально, потрібно просто написати пост в будь-яку комюніті, де є моделі і вже по відгуках ти дізнаєшся дуже багато інформації.

Соломія Олексієвець

фото: Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment