Як побороти свій страх?

In Архів

Євгеній Якушев – російський психолог, який проводить мета бесіди у форматі не директивного коучінгу, працює з психотравмами, емоційними переживаннями, фобіями. Веде курси з фрірайтінгу і копірайтінгу, грає на барабанах, дарбуці, джембі та займається звуковим дизайном. Євгеній Якушев поділився з читачами PostМайдан технікою боротьби з власними страхами.

6_USBJDORpE

Євгенію,то що ж таке фобія та як можна дізнатися що певний страх переріс у фобію?

Фобія – це нав’язливий страх. Це страх не реальної загрози, а уявної. Це коли людині нічого не загрожує, але в його уяві виникають тривожні образи і думки, які змінюють його сприйняття реальності. Змінюється поведінка і навіть спосіб життя. Я стикався практично з будь-якими фобіями. Вони мало чим відрізняються одна від одної. Причина всіх фобій, практично одна – це страх втратити своє “я”, страх невідомого.

Як лікують фобії?

Є багато різних методик і технік роботи з фобіями. Я застосовую когнітивну терапію. В її основі лежить принцип усвідомленості себе і свого страху, за допомогою звичайного спостереження за своїми думками, емоціями і діями. Це найбільш ефективний метод визволення від фобій.

Що ви можете порадити, як фахівець, для боротьби з фобіями?

Тільки метод усвідомлення себе. Це навіть не метод – це глибоке розуміння того, що відбувається і сьогодення у якому живемо. Ось одна з технік, яку можна застосувати при роботі з фобіями і таким чином суттєво знизити свою тривожність:

КРОК 1 (тривалість 5 хв.)

Займіть зручне положення і розслабтеся. Закрийте очі і просто зверніть увагу на ваше власне дихання.

КРОК 2 (тривалість 5 хв.)

А тепер згадайте або уявіть перед собою образ, думку чи переживання, яке створює в вас напругу або страждання. Подивіться на нього без опору. При цьому, дивіться і проживайте вашу емоцію або біль на тлі вашого власного дихання. Зверніть увагу, як ваше дихання, яке відбувається саме по собі “вимиває” ті страждання, які ще недавно у вас викликали глибокий психологічний біль. Важливо проробляти цю вправу свідомо, а не механічно. Проживайте свідомо і без опору те, що ви відчуваєте.

 

Олексієвець Соломія

фото:Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment