Фотопроект “Львів лежачи” (ч1)

In Архів

Львів – місто класичної архітектури, культурна столиця України. За останні роки його образ спростився до рівня невибагливого туриста. Фотографії кави лате в пастельних тонах, шоколад, який став візиткою Львова, замінивши собою фасад оперного. Ми майже не дивимося вгору і звикли до Львова на туристичних листівках. Наш фотопроект створений для того, щоб нагадати людям, що Львів – це старовинна архітектура, безцінне культурне надбання країни, а історична частина міста – не тільки численні модні кав’ярні. Варто лише підвести голову вище вітрин магазинів і можна побачити прекрасне.

Усі фотографії зроблені лежачи. Чому так? Темп нашого життя достатньо швидкий і ми не так часто насолоджуємося навколишньою красою. Не має часу підвести голову, не те, що прилягти чи навіть присісти на каремат. Ми зібрали фотографії, які покажуть вам красу міста Лева з нового ракурсу.

 

Атланти і каріатиди дивляться сумними очима крізь об’єктив у саму душу: їхній час минає, скоро вони поступляться склу та бетону сучасної архітектури. Багато чудових барельєфів чи балконів неможливо гарно сфотографувати через близькість пластикових магазинних вивісок, рекламних біг-бордів, тощо. Місто не дбає про цілісність пам’яток архітектури: облуплені стіни, пошарпані статуї, заржавілі ринви. Позаду оперного театру – великий рекламний банер: людей цікавить заробити гроші, а не зберегти зовнішній вигляд. Деякі будинки знаходяться у аварійному стані.

Скільки це триватиме – залежить від активності і позиції громади. Піднятися з насидженого місця, зробити запит в міську раду – це та цеглинка, той вклад, що має привести до загального покращення стану не лише пам’яток архітектури, а й загального вигляду Львова. Дбайте ж бо і про деталі, з них складається картина міста.

Автори ідеї: Юлія Шийка, Марта Крапивницька

Фото, текст: Марта Крапивницька

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment