Добре було би 20 хвилин подрімати

In Архів

 Навіть короткий сон вдень дає енергетичний заряд: покращує пам’ять, підвищує креативність, а також зміцнює імунну систему і зменшує можливість виникнення стресу  – говорить лікар Марія Маслій.

  Лягаєш пізно спати, а рано повинен прокидатися. Протягом дня почуваєшся невиспаним. Все тебе дратує, ходиш злий і ослаблений. Якщо не допомагає навіть кава, ані енергетичні напої, просто подрімай – радить пані доктор. Навіть невеличкий відпочинок протягом дня регенерує тіло,  а  також ендокринну систему. Організм знову буде в змозі боротися зі стресом й мікробами, а також невеличкий сон зменшує сонливість протягом дня, покращує настрій, концентрацію, підвищує імунітет, покращує роботу організму, допомагає без проблем заснути ввечері, зміцнює сон вночі, відчутно стає більше енергії під час роботи.

QY1cCXiaPLw

Необхідність здрімнути виникає через природний ритм, а також сильніший біологічний ритм, який є менший ніж добовий. Це вони спричиняють, що в час ланчу організм стає менш активним, вимагає відпочинку. Навіть наші предки любили прилягти на хвилину чи то під деревом на «голій землі», чи на сіні, для того щоб відновити свої сили.

20 ХВИЛИН

Подрімати класично

Енергетичний, очищує мозок від непотрібної інформації, завдяки йому покращується пам’ять і психічний стан людини.

jLmMFVU_jbQ

60-90 ХВИЛИН

ПОДРІМАТИ ЯК ЛІНЮХ

В цей час проходимо всі фази сну. Такий сон покращує пам’ять, а також сприяє регенерації  кісток і м’язів.

5-20 ХВИЛИН

МІНІ-СОН

Покращує концентрацію і рухову активність, зміцнює імунітет.

xMxCyK6u0Ww

2-5 ХВИЛИН

МІКРО-СОН

Регенерує і освіжає розум, покращує мислення.

Більшість ссавців сплять пару раз на добу. Жирафам і слонам вистачає 3-4 години сну, щоб відпочити і відновити сили. Доросла собака спить 12-14 годин, а леви можуть спати понад 20 годин. Людина спить раз на добу, але наш організм є так запрограмований, ніби ми спимо два рази в добу.

Та не означає це, що денний недовготривалий сон може замітити сон нічний, так, без сумніву зникне відчуття недосипання. Відколи Томас Едісон винайшов лампу, люди все більше зменшують години призначені для сну. Сьогодні лікарі говорять про епідемію безсонності. Ще кілька років тому невиспана була що третя людина, зараз, що друга. Більшість протягом робочого тижня сплять на дві години менше, ніж потребує організм.

auyvhYBUfoo

Люди, які страждають на недосипання, частіше і скоріше ніж люди, що висипляються хворіють на хронічні недуги, такі як, діабет, підвищений тиск, депресію, а також можуть мати проблеми з вагою.

Тож коли на роботі нічого не виходить, відчувається сонливість – зробіть собі невеличку фієсту. Це краще ніж пити каву чи енергетичні напої. Короткотривалий сон вдень заспокоює природні потреби організму для відпочинку. Кофеїн лише обманює нервову систему і відволікає, максимально лише на чотири години, долає сонливість, але не покращує креативність. А за кілька годин організм й так нагадає про сон.

                          

                                                                                                                                          Іванна Перевізник                                   

                                                                                                                     фото: Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment