«Це карточка яка приховує в собі певний зміст…» – Михайло Бакузов

In Архів

Перше фото у світі вважається зроблено французом Джозефом Непсом, завдяки камері-обскуру свинцева пластина, покрита тонким шаром асфальту. Це тривало близько восьми годин, при цьому використовуючи сонячне світло. В кінцевому результаті зображення вийшло достатньо чітким, на ньому можна було побачити вигляд з вікна. З того моменту пройшло більше 200 років, а для того, щоб зробити фото, не потрібно довго чекати, вистачає лише натиснути на кнопку. Так фотографія стала для сучасної молоді  не лише мейнстримом, але й достойне, щоб назватися мистецтвом. Фотограф Михайло Бакузов з радістю погодився розповісти читачам PostМайдану про роботу фотографа, а також поділився своїми навичками.

 KRkmbmnoHL8

Після чого ти зрозумів, що фото – це твоє?

Ще з дитинства я захопився фотографіями. В мене не було такого моменту, після якого я зрозумів, що фотографія – це моє. Старався поступово розвиватися в цьому напрямку.

Пам’ятаєш своє перше фото?

Пам’ятаю, як мій батько, коли я був малим, проявляв і друкував чорно-білі фото. А свою першу фотографію не пригадую. Зате знаю точно, вона була зроблена на плівку.

Чи можна навчитися робити фото? Що для цього потрібно?

Спочатку потрібно вивчити всі ази фотографії. Бажано записатися на курси. Зрозуміти, як працює фотоапарат. Після чого, набиратися побільше досвіду. Фотографувати. Експериментувати.

Куди направляти об’єктив?

Це залежить від жанру фотографії. Є пейзажні, є репортажні фото, є портретна, є макрофотографія. Все це визначає твій об’єкт зйомки.

Як зробити професійне фото?

Якщо у вас простий фотоапарат то, якісну фотографію можна зробити й ним. Знімати краще всього вдень. Окрім цього, ваш сюжет повинен бути цікавим, викликати емоції. Якщо мова йде про портретне фото, то необхідно використати дзеркальний фотоапарат і світлосильний об’єктив, який спроможний виділити модель від фону (розмити фон).

hFXWGYnqn4k

Де шукати фотографам роботу?

В цьому плані роботу можна знайти: в студіях, модельних агентствах, газетах, журналах.

Але спочатку фотограф сам для себе шукає роботу, тобто те, що йому приносить задоволення. Можна фотографувати знайомих, пейзажі.

Що фотограф повинен мати у сумці?

Фотоапарат. Хороший той фотоапарат, який завжди з тобою.

Коли ти фотографуєш, яких правил дотримуєшся?

Тут головне не поспішати тиснути на кнопку. Отримати потрібні емоції від моделі. Вистроїти композицію кадрів. Домогтися, щоб модель і фон гармоніювали.

Яка твоя найважча фотосесія? Чи була така?

Була раз фотосесія яка тривала протягом 8 годин. Також важко було під Верховною радою, коли під ногами підриваються світло-шумові гранати і у вухах дзвенить, а в очах рябить. В схожій ситуації мені двічі доводилось надавати першу допомогу потерпілому. Я відкладав вбік фотоапарат і допомагав людям. Чи це фото або відеозйомка, для мене завжди важлива безпека людини, вона завжди на першому місці. А хороший кадр завжди встигнеш зробити.

Що найлегше фотографувати?

Те, що тобі цікаво, що тебе надихає і подобається. Тоді години летять непомітно.

Що таке фотографія зі сторони мистецтва?

Це карточка яка приховує в собі певний зміст, сенс, яким приємно любуватися й розглядати.

Фотошоп є важливий для роботи фотографів? Чи потрібен він для фото?

Для репортажної фотографії він не потрібен і навіть протипоказаний. Основна необхідність використання фотошопу – це ретуш портретів.

chtXVQ_vo8I

Розкажи будь ласка про те, як ти працюєш з людьми, що робиш щоб отримати потрібну емоцію для фото?

Емоція – це одна із найважливіших складових фотографії. Вони бувають різні. Якщо це робота з професійними моделями, то з емоціями в них, як правило, все гаразд. Для журналів і каталогів часто потрібні специфічні емоції, які притаманні світу моди. Це така собі особливість, задумливість і проникливість погляду одночасно. Тіло ненапружене, але красиво поставлене в якійсь позі.

Щодо весільних або сімейних знімків, то тут часто має бути присутня усмішка і радість. Тому фотограф також повинен сміятися і налаштовувати модель на веселий лад.  Можна модель попросити показати ту чи іншу емоцію. Якщо вийде як потрібно, то це добре, а якщо ні, то потрібно буде трохи її помучити. В цій роботі потрібно бути трішки психологом.

Це нагадує роботу режисера з акторами. Модель також потрібно надихати і підбадьорювати. І звичайно ж прислуховуватись до неї, старатись зрозуміти її. Портретна фотографія – це співпраця фотографа і моделі, це завжди гра для двох.

                                                                                               Тетяна Бойко

                                                                                                            фото: Михайло Бакузов

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment