Демократія – наймодніший тренд ХХІ століття

In Архів

15 вересня відзначається Міжнародний день демократії (International Day of Democracy) встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році.
Усі ми знаємо, що ж таке демократія. Чи не так?! Я скажу, що це свобода слова, інший – свобода вибору,  ще хтось скаже, що демократія – це всього лиш форма правління. І звісно, жоден із нас не помилиться. Та саме розуміння «демократії» для кожного різне.

7kzGtevuwsw

Вона не гарантує рівність умов, вона гарантує  тільки рівність можливостей. Це так звана форма правління, при якій можна говорити все, що думаєш, навіть якщо зовсім не думаєш. Вона дає кожній людині право. Право бути своїм власним гнобителем. Як сказав Дж. Неру : «Демократія – це хороша система. Я кажу це тому, що інші системи – гірші».  Перед тими, хто ставиться серйозно до демократії, вона ставить майже нерозв’язані проблеми, а для тих, хто її ненавидить , відкриває майже необмежені можливості.

За останні 6 років про демократію в Україні можна було сказати так само, як про мрію , поставивши її в один ряд з  казковою Аркадією, Санта Клаусом і райським садом, де власники боролись за владу, а бюрократи – за власність.

Слово «демократія» записане і в Конституції України. Втім, ми все ще не достеменно знаємо. що воно означає..Одними з тих, хто вміло оперував зброєю цього режиму є американці. Перші десять поправок до Конституції США, так званий “Білль Про Права” Джеймса Медісона, показали світові, якими мають бути справжні демократичні закони. І подивімося на них сьогодні.

HRCRPvjWCAI

За 24 роки своєї незалежності Україна вистраждала багато. Втім я й досі не можу збагнути: 24 роки це багато, чи мало.. а як щодо історії напередодні 91-го.. Чи тоді не було України? І 10, 20, 100, 1000 років. 24? Хіба?

Демократія в нашій державі панувала лише кілька разів за час незалежності. В Україні це слово ототожнюється з Майданом. Дивно, що саме “революція”, слово, що асоціюється з безладом, беззаконням, шумом, гамом так довершено узгоджується з картиною демократичного співжиття один з одним. Втім, хоч революцій в нас було кілька, ні одна кардинально не змогла повернути свідомості людей у демократичне русло. Допоки не пролилася кров..

Так, саме Революція Гідності жертвами Небесної Сотні змусила людей розплющити очі і почати змінювати себе.Як сьогодні пам’ятаю Майдан, коли геть незнайомі люди посміхаються і простягають у руці одноразовий стаканчик гарячого чаю з бергамотом, поряд у бочці горить багаття, та ти не уявляєш себе героєм-безпритульним з американського фільму, ти думаєш лише про Україну, про те яку пісню заспівати, коли затихнуть акорди “Ленти..”. Саме там можна було знайти тих справжніх, кого так давно шукала..

Знаєте, як на мене, саме такі відносини формують стрижень демократичного суспільства.Великий син України – Бандера сказав : «Без власної держави, без визволення, отже і без визвольної боротьби, Україна не може мати ані свободи, ані добробуту, ані якої-небудь тіні демократії».

Сьогодні ми маємо державу, яку з московських кайдан визволяють найкращі діти цієї землі, наша  свобода сьогодні, це вчора зупинене дихання молодого солдата. Наш добробут завтра – це еволюція нашої свідомості сьогодні.

                                        Тетяна Бойко

фото :Інтернет

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment