«100 днів полону»

In Архів

Нещодавно, в рамках «Форуму видавців», була презентована книга «911 або 100 днів полону»  Валерія Макеєва.  Зустріч відбулася в будинку спілки журналістів.  Власне, локація символічна, адже цьогорічний «Форум» пройшов під гаслом журналістської інформації. Було представлено чимало книг від журналістів про події на Сході та ставлення до них.

9WfRxK4bxdA
Унікальність книги «100 днів полону» полягає в тому, що її написав не журналіст, а звичайний чоловік, якому довелось побувати в полоні. Сам ж Валерій Макеєв сприймає цей факт абсолютно буденно. Він переконаний, що війна, яку ми бачимо тут зовсім інша, аніж вона є насправді. «Фраза «на растрел!» там абсолютно буденна» – каже Макєєв, коли ми сприймаємо її, як щось нереальне. Автор також запевняє, що найгірше приходиться місцевим патріотам, бо на них з легкістю можуть «настукати»  і їх без суда, і слідства можуть розстріляти. Мало того, їх там ніхто не захищає, їх немає ні в яких списках на обмін, їх катують та вбивають .
Макєєв також говорив про необхідність об’єктивного висвітлення подій зі сторони журналістів та про їхню підготовку. Не можна їхати в гарячу точку без ніякої підготовки і психологічної, і фізичної, заручившись одним рожевим романтизмом. Чоловік переконаний, що треба підіймати рівень кваліфікації, адже сьогодні будь-яке місто може перетворитись у гарячу точку. Адже ця війна вона абсолютно інша. Немає ніякого військового кордону. Психічна, технічна ментальність повністю відрізняється  від Другої Світової.

sG_US_raveo
Автор зазначив, що наша перемога у християнському прощені. Справжня перемога може бути досягнута лише за допомогою справжньої любові. Адже ворога здолати не можна, можна здолати лише тіло. «Коли втрапляєш в таку ситуацію – ненавидиш всіх, а потім задумуєшся про щось вище, про християнську віру.. і прощаєш».

Олена Столярська

фото: Інтеренет

Loading Facebook Comments ...