Мистецтво у час війни

In Архів

Українська поетеса та науковець теорії мистецтва Майя Білан у книгарні «Є» за круглим столом, за яким зібралося чимало любителів мистецтва та мистецтвознавців,  розмовляла на тему: мистецтво під час війни, та наголошувала про необхідність та важливість мистецтва, його роль та процес в українській історії. Жінка також розповідала про виникнення теорії самого слова й  про процеси самодіяльності душі.

Яка ідея мистецтва  під час війни?

Це можна зрозуміти поглянувши на праці авторів. Тобто дослідити, збагнути або вловити ідею маємо ми, дивлячись або читаючи мистецьке творіння. Є люди, які запитують в автора, мов, яка ідея його роботи? Якби автору була відома спочатку ідея твору, він би не зміг писати. Він до неї йшов. Через різні враження, він словами висловлює свою думку і в процесі того, прагне здобути ідею. Тобто саме створення змісту є тою ідеєю.

usXhZrn2cWs

 

У чому полягає важливість мистецтва?

Мистецтво – це не лише творчий процес, а й також процес який включає в себе мислення, пізнання. Діти дуже люблять малювати. Це пояснюється тим, що через передавання якихось предметів на листок, дитина краще пізнає те, що намагається в певній мірі схожості зобразити. Мистецтво не лише картини, книги і т. д., це також наші думки які продукують ідеї. Якщо нам будуть забороняти висловлювати свою думку й при цьому нав’язувати свою, то відбудеться деградація людини, яка призведе до руїни самого творчого механізму.

 То чи можна вважати ідею війни, мистецтвом?

Без сумніву, що так. Але тут йдеться не про сам процес дій, а про процес мислення та перетворення його на певний творчий процес.

Природі байдуже поняття краси й добра. Їй необхідно все. Чи гарну квітку троянди, чи колючий будяк. В суспільстві і в мистецтві діє інша категорія  – належності.

У людини є два сприйняття світу, той який створений не нами і сприйняття того, який творимо ми. Мистецтво впливає на війну, яка зрозуміло, рано чи пізно, стане історією, а одна із можливості мистецтва є відображення, передання.

                                                                                                                          Перевізник Іванна

                                                                                                                          фото: Інтернет

  

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment