Найголовніші правила для нової людини у колективі – слухати, вчитися, аналізувати.

In Архів

Кожному, мабуть, знайоме це відчуття коли опиняєшся у компанії, де майже нікого не знаєш. Є люди, які легко йдуть на контакт, вміють правильно представитись і незабаром почувають себе як риба у воді, а є такі, для яких влитися у компанію не так просто, багато залежить від обставин та особистих якостей, але ніхто не хоче щоб це стало стресом, особливо якщо мова йде про знайомство із новими робочим колективом. Адже таке знайомство проходить на діловому рівні і в більш офіційній формі, аніж знайомство із друзями друзів. Для безболісного влиття новенькому потрібно насамперед вивчити контингент, ознайомитись з неписаними правилами та прийнятими нормами поведінки у відповідному колективі.

12041807_1000133246704060_1800550124_n

Не дарма кажуть, що мовчання – золото, особливо в перші дні у новому робочому колективі– коментує психолог-практик Ірина Смоляк. На її думку щоб правильно познайомитись із колективом необхідно знати і дотримуватись трьох найважливіших правил новеньного: слухати, вчитися і аналізувати. Кожен колектив має свої традиції, які зявилися не за один день спільної роботи і незнайомій людині, яка щойно зайшла в кабінет, їх ніхто пояснювати не буде, це стане відомо згодом, і найкраще що може зробити новенький – уважно слухати і запам‘ятовувати хто що каже, тобто вивчати хто яку роль виконує. Звісно, потрібно познайомитися з людьми, знати кожного члена колективу, його обов’язки і особливо ім‘я, кожній людині приємно чути своє ім‘я, на психологічному рівні це викликає довіру. Також в перші дні не варто розголошувати про себе особисту інформацію, досить буде загальних даних типу сімейного стану, місця народження, віку тощо. Заявляти відразу ж що я мусульманин, а іслам це єдина правильна релігія – неправильно. Так, з часом колектив дізнається яку релігію ви сповідуєте, але це вже не буде вашою єдиною ознакою, до цього часу вас знатимуть як освічену і порядну людину, яка ще й чудове почуття гумору має. Тому не варто в перший період, допоки ви не вивчили колективу і не знаєте як можуть відреагувати інші,порушувати теми релігії, світосприйняття, політики, а в чоловічому колективі ще й спорту. каже Ірина Смоляк.

12029206_1000133653370686_1088504487_n

Новій людині, яка хоче щоб колектив її прийняв, краще поводитись стримано, природно, доброзичливо усміхатись, якщо дрес-коду немає то обирати для роботи такий одяг, який вам буде зручний і не виглядатиме вульгарно, макіяж робити денний, акуратно вкладати волосся. І найважливіше забути про я не знаю, я не вмію, якщо і є щось таке чого ви не знаєте як фахівець краще пошукати відповіді у літературі, але не показувати свою непрофесійність. Або навпаки, заявляти, що ваш співробітник робить щось неправильно, і ви працюєте краще, не варто провокувати конфлікт. Якщо конфлікт таки виник Ірина Смоляк радить: Насамперед зрозуміти що саме не подобається в цій людині: зовнішність, тип мислення, манера розмовляти або одягатися. Чесно собі відповісти на запитання: чому мені не подобається ця людина, яке було моє перше враження про неї, на якій підставі виник конфлікт і чому я так реагую. Подумати що можна зробити і чого робити не варто, яка роль в цій ситуації кожного учасника. Перш ніж звинувачувати когось потрібно розібратися із власними почуттями, проаналізувати свої думки і вчинки, це дозволить виробити для себе стратегію як поводитись далі.

Ольга Дячишин

фото: Інтернет

 

 

 

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment