Коли варто віддавати дітей до школи?

In Архів

Зазвичай, у 6 років діти хочуть йти до школи. В цьому віці вони оцінюють себе  як особистість, вона прагнуть рости, розвиватися, бути схожими на батьків, тому піти до школи означає подорослішати. Найчастіше дитина ще не усвідомлює що саме вона робитиме в школі, яку відповідальність це передбачає, які вимоги будуть перед нею стояти, вона просто сприймає це як факт дорослішання, змін в житті. Звісно, хтось швидше розвивається, хтось повільніше, але в основному психологи, і лікарі констатують що у 6 років ще зарано відправляти дітей до школи.

У 6 років дитині ще складно 45 хвилин концентрувати увагу на одній темі,  вона відволікатиметься, особливо якщо під час уроку потрібно лише слухати і запам’ятовувати. Початкова школа – це перехідний період від дитячого садку до школи в її класичному розумінні, навчання коли діти роблять не те що їх цікавить, а те що кажуть вчителі. Тому навчання має бути полегшене, створена відповідна програма поступового переходу від дитячого садка, де діти в основному гралися, до навчання за партою. Для цього початкова школа повинна працювати за іншою системою, яка б передбачала тривалість уроку не більше 35 хвилин, довші перерви, навчання здебільшого в ігровій формі, наявність в кожному класі двох кімнат – для сну та для ігор. Психолог Ірина Смоляк каже: Вважаю правильно було б якби вивчення літер в молодшій школі відбувалося б в ігровій формі, а не так як зараз вимагають , щоб дитина знала всі літери, вміла читати і рахувати до сотні. Фактично дитина повинна йти в перший клас зі знаннями за перший клас. А впродовж першого семестру навчитися в межах сотні усно додавати і віднімати. Не треба вимагати таких знань від дітей 6-7 років, це неправильно, якщо ми хочемо мати здорове, повноцінне, врівноважене і психічно здорове покоління.

12041964_1003724046344980_2144079741_n

Програма має бути правильно побудована для молодших класів, з врахуванням усіх особливостей та потреб дітей шестирічного віку. В 5 років діти переважно оперують іменниками та дієсловами, вони ще не використовують прикметників у своїх розповідях, до 6-ти років їхній словниковий запас збільшується, вони вже можуть переповідати казки, історії. Як правило, в 6 років розвивається психологічне, моральне, психічне здоров’я та нервова система дитини. В психології є таке поняття як криза 6-7 років, коли дозріває вольова та емоційна сфера, увага, мислення, зір стає чіткіший, оскільки маленькі діти гірше бачать ніж дорослі. Однозначно краще віддавати дітей у 7 років до школи. Навіть якщо з увагою і пам’яттю немає проблем, в 6 років дітям ще важко 45 хвилин сидіти за партою, навіть якщо дитина добре розвивається і може сприймати інформацію, яку навчатимуть в школі, це фізично важко для дитини такого віку. Інша справа якби система була побудована за іншим принципом – коментує Ірина Смоляк.

12084176_1003724426344942_905151455_n

У 7 років свідомість дитини змінюється від гри до цілеспрямованого навчання. Проте кожна дитина має свої особливості і в когось ці процеси можуть проходити швидше, в когось повільніше. Відправляючи дитину до школи потрібно переконатись, що вона може керувати своєю увагою і поведінкою, розуміє що чекає на неї попереду і бере на себе відповідальність. Хоча початок навчання в 7 років ще не гарантує що дитина буде добре вчитися, все залежить від її особистих якостей і зусиль її батьків. Батьки мають великий вплив на дитину, вони можуть допомагати розвивати пам’ять дитини навчаючи її перших віршиків і складаючи разом конструктор, адже увагу, пам’ять, уяву дитини можна розвинути.

Ольга Дячишин

фото :Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment