Ціни у Львові – пан або пропав!

In Архів

Побувати в культурній столиці України – мрія не тільки українців, але й палко закоханих в архітектуру іноземців. Якщо інші, отримуючи заробітну платню в євро чи доларах, з легкістю можуть дозволити собі бодай тиждень пожити у Львові, то перші обмежуються дводенною екскурсією і купівлею найдешевших сувенірів.

Жити у Львові стає дедалі дорожче. Це стосується не тільки підняття комунальних послуг та подорожчання продуктів харчування, але й орендної плати за житло. До уваги частіше беруть винаймане житло, адже купити квартиру чи ба більше, будинок у Львові чесному громадянину не по кишені. Забудовників елітного житла хоч греблю гати, проте бажаючих купити новеньке житло не так багато як би хотілося чи як здається на перший погляд. Все через надмірно високу ціну. Хоча вона вже й знизилася на 10%, тим не менш, українці не поспішають з купівлею власної квартири. Чи то через небажання брати кредит, чи через нестабільну ситуацію в Україні.

Для того, щоб окреслити ситуацію на ринку нерухомості, ми поспілкувалися із заступником директора одного із маклерських агентств Соломією Мельник.

В сфері нерухомості вона працює п’ять років. Вчилася на спеціальності готельно-ресторанної справи та туризму. За фахом не пішла працювати, адже любить нові знайомства. Соломія розповіла нам про особливості сучасного ринку нерухомості. Отже, найчастіше шукають вторинну квартиру близько до центру або ж у самому центрі. Перевагою є наявність дитячого садка, школи, супермаркету чи університету. Ціна на оренду чи продаж нерухомості залежить від держави: якщо долар зростає, то й відповідно ціна також, якщо долар падає, то навпаки. Також ціна коливається в залежності від місця розташування та поверху. До прикладу, один квадратний метр в панельному будинку буде коштувати 500-600 доларів, у цегляному дорожче – 800-1000 доларів. Ціни на оренду житла залежать від аналолічних критеріїв, проте тут ще важливу роль відіграє ремонт, сантехніка та наявність побутової техніки. Якщо говорити про біженців зі Сходу України, то за останній рік вони придбали багато нерухомості. Це не тільки вторинні квартири, але й хороші нові квартири в елітному районі. Багатії зі Сходу повкладали свої кошти у львівську нерухомість. Власники квартир на Західній Україні не бажають здавати своє житло біженцям. Саме тому багаті біженці купляють або винаймають дорогі квартири, де власникам байдуже,  кому їх здавати.

Привітний Львів і непривітні ціни на нерухомість рідко відлякують насправді зацікавлених туристів, або людей, які марять львівським життям.

Олеся Мельничок

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment