Велосипедне місто

In Архів

Кращий спосіб ознайомитись з містом Левів це провести декілька днів, прогулюючись невеликими скверами, величезними парками і неперевершеними старовинними вуличками. Але для того, щоб побачити якомога більше в Львові діє послуга велопрокату. Тому для місцевих жителів та туристів, щоби було де якнайкраще припаркувати свого «залізного коня», встановлено перший муніципальний велопрокат в Україні.

Відтепер львів’яни зможуть пересісти на двоколісний транспорт, обравши для себе відповідний вид абонементу – одноразовий, місячний та сезонний.

В рамках Майстерні міста німецька компанія Nextbike презентувала тарифи та місця станцій муніципального велопрокату у Львові. Ідея Nextbike Україна полягає у тому, що велосипед може бути не лише для розваги, а й цілком прийнятною альтернативою звичайному громадському транспорту. На противагу маршруткам – велосипед не забруднює повітря та має гарний вплив на фізичну форму.  Встановлення  велопрокату відбулося за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), міської ради Львова, яка профінансувала цей проект та компанії «Некстбайк Україна».

4x7y1wYhd6A

У Львові для початку організатори планують побудувати 22 станції ( 4 з яких вже готові )велопрокату та поставити у них 220 велосипедів. Взявши велосипед з однієї з них, можна буде припаркувати двоколісний у будь-якій іншій, де знайдеться вільне місце. На передодні було проведено опитування, де львів`яни хотіли б бачити велостанції. В результаті, люди обрали 20 місць. Як розповідає Олег Будинкевич – засновник NextBikeUkraine: «Перейняти європейський досвід велопрокату Варшави, Риги та Лондона вирішила місцева влада у співпраці із німецькою компанією NextBik. NextBik представлений в 14-ти країнах світу – це 140 міст. Ми його вибрали як партнера власне тому, що саме обладнання підлаштоване під різні ментальні, національні способи поводження з технікою.»

Щоб скористатися послугами велопрокату необхідно зареєтруватися на сайті NextBikeUkraine, де можна ознайомитися з усіма умовами користування, оплатити абонемент і прийти на одну із станцій по велосипед. Вартість абонементу – 50,120 або 800 грн. в залежності від терміну користування велосипедом. Вже є встановлені пункти на вул. Героїв УПА (поблизу Технопарку), пл. Ринок (біля міської ради) , на вул. Університетській (навпроти університету І. Франка) та поблизу Львівської  Політехніки. У планах змонтувати ще один велопаркінг  на вул. Кн. Ольги.

ue0ncSY8iIg

 

Більшість людей позитивно відреагували на таку новацію,але дивуються чому і досі не працює велопрокат. Організатори розповіли,що система користування є досить складною. Тому знаходиться в тестовому режимі.

Радник міського голови з питань розвитку вело інфраструктури Олег Шмід наголошує на очевидних перевагах велостанцій: «По – перше, ти не купуєш дорогий велосипед, по – друге, тобі його не треба ніде тримати, по – третє,тобі його не треба ремонтувати ,по – четверте,ти відповідаєш за нього тільки в той момент, коли він в тебе, ти поставив його на термінал і все, ти позбуваєшся будь-якої відповідальності.»

 

Ірина Котельницька

фото: Інтернет

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment