Попереджений отже захищений

In Архів

Поки на Сході триває війна, Львів спокійно готується до святкування Нового року. В магазинах ціни діляться на два, натовп людей, стоячи в чергах, купує близьким подарунки на День Святого Миколая, навіть не задумуючись про хлопців-вояків, які щодня ризикують своїм життям задля збереження української неподільності. Після нещодавніх терактів в Парижі починаєш розуміти, що жити стає дедалі небезпечніше. Львів’яни повинні бути у повній бойовій готовності, адже невідомо хто стане наступною жертвою терористів.

KRQN4sBWbRs
Якщо ситуацію неможливо попередити, то принаймі можна зменшити кількість постраждалих. На війні особливо цінуються кваліфіковані медики і звісно ж військово підковані солдати. Вояків з Львівської області на Сході чи не найбільше з-поміж всієї України. Багато призовників, але є й такі хлопці, які поїхали захищати Батьківщину на добровільних засадах. Наше місто неабияк серйозно ставиться до навчань з військової підготовки та медичних працівників. Відповідно до ст.11 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу на добровільних засадах проходять студенти вищих навчальних закладів ІІІ або IV рівня акредитації денної форми навчання, придатні за станом здоров’я та морально-діловими якостями.
Та куди податися людям молодого чи середнього віку, якщо військової підготовки вони не проходили, проте хочуть бути готовими, щоб дати відсіч ворогові? На нещодавно створеному сайті “Безпечне місто” розміщений графік занять, які відбуваються на різних секціях з бойових мистецтв. Кожен чоловік має вміти захистити себе і свою сім’ю. Курси самозахисту – задоволення не з дешевих, тому військова підготовка – не лише можливість захистити себе тут, але й на війні не дати змоги ворогу встромити собі ніж у спину. Переозброєння армії замало, коли не буде повноцінної, фахово підготованої команди бійців.


Що стосується медичної підготовки, то у Львові існує десяток установ, в яких можна навчитися основ медичної справи. Серед них і Комунальна перша міська лікарня імені Князя Лева і комунальна друга, четверта, п’ята, шоста міська клінічна лікарні, Обласне Товариство Червоного Хреста України, Благодійна організація “Мальтійська служба допомоги у Львові”, Комунальний заклад “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”. 


“Сміливці”, які побоялися мобілізації і вирішили переховатися у Львові, просто зобов’язані для власної безпеки і безпеки нашого міста вивчити курс військової та медичної підготовки, щоб у період воєнного стану ( особливого правового режиму, який вводять в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень). Воєнний стан передбачає право військового командуванння на запровадження трудової повинності для працездатних осіб, незалучених до роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення. А це означає, що чоловіки, які не були мобілізовані раніше, зобов’язані взяти участь у військових діях, які ведуться на території їхньої країни.


Навчений – отже попереджений і озброєний. Ніколи не пізно вчитися. Знання військової підготовки та медицини зайвими не будуть, незалежно від віку. 
Ніхто не каже, що підготовка до свят заборонена, просто не варто забувати, що Схід нашої Батьківщини залитий кров’ю українських вояків і ніхто не може гарантувати, що у Львові й надалі пануватиме спокій.

Олеся Мельничок

 фото:Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment