Львів відкритий для творчих студентів

In Архів

Були поети й музиканти там,

цвіли гірлянди преціозних дам.

Усіх країв зацьковані вигнанці

могли зустрітись в танці і в альтанці.

Була це просто золота пора

для музики, для пензля і пера.

_ohh8Zswdag

Хоча цей уривок із поеми Ліни Костенко описує Флоренцію, він наполегливо навіює образ Міста Лева, такого ж мультикультурного,гостинного, живого, у якому золота пора мистецтва не минала ніколи. Усі юнаки та дівчата, які відчули бодай наменший потяг до творчості і не бажають про це мовчати, знадуть притулок прекрасним покликам душі у Львові. Тут безліч навчальних закладів із відповідним спрямуванням, наприклад ЛНАМ (Львіська національна академія мистецтв, кафедра реставрації якої єдина в західноукраїнському регіоні), ЛНМА ім. М.Лисенка (Львівська національна музична академія), та ін. У внз із різними напрямами підготовки також є місце для обдарованої молоді, наприклад: ЛНУ ім. Івана Франка: факультет культури і мистецтв, факультет журналістики; НУ “ЛП” : ІАРХ (кафедра дизайну).

e8S2chq5N3s

ФАКТ

Львів – місто студентів. Кожен п’ятий у Львові – студент. Зокрема, у місті налічується близько 170 тис. студентів. А також 26 університетів. Найбільшими є ЛНУ імені Івана Франка та НУ “Львівська Політехніка”.

Якщо ж студент обрав для навчання факультет не пов’язаний із творчістю, але відчуває, що у нього залишається нереалізована творча енергія, то у кожного серйозного вишу є мистецькі клуби, гуртки чи факультативи. Наприклад у ЛНУ ім. Івана Франка існує Центр культури та дозвілля, під патронатом якого є багато різноманітних колективів: Народний ансамбль пісні і танцю “Черемош”; Народна чоловіча хорова капела “Прометей”; Народна капела бандуристок “Зоряниця”;Народний дівочий хор “Ліра”; Модерн-балет “Fantasy”; Гурт “Schmetterling”;Фольклорний гурт “Барва” та гурток навчання гри на сопілці.

Національний університет “Львівська політехніка” не зважаючи на технічний напрям усіх інститутів вишу, також бере участь у формуванні фундамету художньої самодіяльності студентів міста Львова. У них є прекрасний камерний оркестр “Поліфонія”, хор “GAUDEAMUS”, Народний ансамбль танцю “Вірність”.

Я співаю!

xV7WwBO0wqw

ЛІРА. Цей дівочий хор був створений на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка у 1999 році. Ініціатором створення колективу став Тарас Юрійович Салига, який у той час був деканом філологічного факультету, а засновником став Заслужений діяч мистецтв України Микола Кулик. З 2000 року художній керівник та диригент дівочого хору “Ліра”, асистент кафедри музичного мистецтва Університету – Оксана Мельничук.

Пісенний репертуар “Ліри” різноманітний: духовна музика, численні обробки українських народних пісень, авторські твори класиків європейської та української музики і сучасних композиторів. Ці прекрасні панянки зачарують вас своїми голосами.

Тріо зародилося на факультеті Прикладної математики та інформатики Львівського національного університету імені Івана Франка . Основиний репертуар – акустичні кавери на популярні пісні, але є і авторські твори. Свою музичну кар’єру хлопці розпочали у стінах університету і розвинули її на вулицях міста Лева.

На даний час тріо виступає на різних університетських заходах, пісенних та бард вечорах, дитячих ранках і весіллях. Особливістю гурту є гра на нетрадиційних музичних інструментах.

Гаудеамус. Народна хорова капела студентів Національного університету “Львівська політехніка” створена в 1950 році. ЇЇ засновник – заслужений діяч мистецтв України Володимир Пекар. 1968 року за високу виконавч майстерність і своєрідне розкриття хорового мистецтва капелі присвоєно почесне звання «Народна». У репертуарі капели твори авторів різних стилів та епох: А.Вівальді, Л.Бетховена, Д.Каччіні, Д.Бортнянського, А.Веделя, М.Березовського, М.Лисенка, А.Гнатишина, М.Скорика, Божественна літургія Ів. Золотоустого, українські народні та обрядові пісні, твори сучасних композиторів.

Сьогодні хорова капела «Гаудеамус» налічує 56 студентів, які продовжують найкращітрадиції колективу.

Я граю!

BVaqL8THnyk

ПОЛІФОНІЯ. Камерний оркеср Національного університету “Львівська політехніка”. Інтенсивний розвиток оркестру почався після того як його очолив диригент Кресленко Роман Євгенович. Хоча оркестр університету відносно молодий, вони дуже швидко розвиваються і вже претендують на звання народного. У його репертуарі є різноманітні жанри, вони грають усе, від Моцарта, до каверів на Hurts, Nirvana, Майкла Джексона, що однозначно приваблює молоду публіку.

 

Народний камерний оркестр Львівського національного університету імені Івана Франка працює з 1981 року. Засновником та керівником оркестру є Сергій Бурко. Від часу створення колектив став творчою лабораторією аматорів музики. Понад сотня студентів різних факультетів ЛНУ, а також випускників та аспірантів мають змогу пізнати неймовірний світ музичного мистецтва. Репертуар Оркестру складають твори композиторів різних стилів і епох, зокрема А.Вівальді, Й.С.Баха, Г.Перселла, Й.Гайдна, В.А.Моцарта.Оркестр широко пропагує твори українських композиторів – Д.Бортнянського, М.Скорика, Б.Янівського, Я.Радовця.

Я пишу!

У затишних кав`ярнях міста Львова, під мелодії Баха, Океану Ельзи і “TheBeatles”, натхненні життям, коханням, красою, студенти продовжують ділитись своєю літературною творчістю. Різноманітні літературні вечори і квартирники явище відносно нове, але вже досить поширене. Молодь знаходить тут місце, де можна поділитись своїми думками у вигляді прози, поезії чи пісень власного авторства й бути впевненим , що тебе обов’язково слухатимуть, адже приходять на літературники такі ж зацікавлені однодумці: поети чи прозаїки та люди просто закохані у мистецтво слова.

Хоча організатори таких заходів не позиціонують їх як закриті вечори, про існування такого феномену знають далеко не всі. Щоб взяти участь у літературнику (читати власні твори), потрібно заздалегідь записуватись, щоб твоє ім’я включили у програму вечора. Але якщо не встиг – не біда, на кожному літературному вечорі існує час “вільного мікрофону”, коли кожен бажаючий поділитись своїми творами має п’ять хвилин “голосу”. Учасниками таких вечорів є переважно студенти. Вже другий рік поспіль у Львові проводяться літературники поезії – SALVE, КУТочок, Чай, та прози відповідно “Львівські прозові читання”.

NiYeGNEWoGA

SALVE- організаторами цього поетичного літературника є дві талановиті дівчини – Ірена Смачило та Олена Строганова. У лютому відбудеться уже 21 літературник Salve, присвячений зимовим настроям. Кожен вечір що, до речі, відбувається раз у місяць має окрему тематику: вірші про кохання, осінні настрої, до дня Святого Миколая, військова поезія, купальські вірші та ін. Цієї осені у постійних поетів літературного вечора вийшов одноіменний альманах, який можна придбати в інтернеті. Гасло заходу: Регулярно збираємося та здійснюємо “обмін речовин”. Організатори планують створення вже другої книжки.

Львівські прозові читання – як зрозуміло із назви цей літературний вечір присвячений виключно прозі, сюди приходять молоді маловідомі прозаїки, щоб так чи інакше заявити світу про своє існування. Історія лпч трішки коротша, ніж вже відомого проетичного літературника. Організатором читань є Іванка Урда. Формація була заснована наприкінці 2014 року 25 листопада. Літературники понад півроку проводились в арт-кав’ярні “Дзиґа” , тепер учасники не обмежуються однією локацією. “”Львівські прозові читання!” – це унікальний у Львові прозовий літературний проект.Метою організаторів є навчити молодих авторів декламувати на публіку свої твори методом спроб і помилок, дати можливість отримати фідбек від слухачів і колег по перу.

 

 Автор: Черноусова Вікторія

Фото: Інтернет

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment