Львівські прозові читання – поетам сюди зась

In Архів

Уже понад рік творче об’єднання «ЛПЧ» гостинно відкриває двері у захоплюючий світ літератури й доводить всім скептикам, що вона, не зважаючи на стрімкий технологічний процес, все ж привабюлює молодь.

d9Bgv0cmN0s
Якщо ви юний (або не зовсім) автор, якому набридло ховати від світу свої твори у темних запилених шухлядах і хочете бути почутим – це саме те, що потрібно. Навіть якщо ви не володієте мистецтвом слова, а лише прихильник літератури як такої, вам також будуть раді. Юні таланти потребують публіки, як повітря, а ви зможете насолодитись горнятком кави у затишній атмосфері під звуки зачитаних вголос текстів.
Львівські прозові читання – перший і єдиний у Львові саме прозовий літературник, який діє під гаслом «Не знаєш що робити – пиши!».
«Ця ідея виникла як жарт в розмові з одним знайомим, після мого першого виступу на літературнику взагалі, – розповідає одна з організаторів літературника Іванна Урда, у колі ЛПЧ відома як Модераторка. – Я тоді писала переважно прозу, та і віршів своїх не любила.Саме тоді я помітила таку прикру річ, що прозу геть не сприймали, бо люди скоріш були налаштовані слухати щось коротке і безсюжетне, аніж довгу, порівняно з віршами, прозу, яку ж і читати на публіку досить складно.»
Упідтриманністабільногодиханняіпульсуцьогочудовоготворчогооб’єднанняберутьучастьщедекількалюдей: ВікторіяПатин (Редакторка), НазарШтибель (Вашособистийсортванілі) таКсеняДітчук. Варто зазначити, що всі організатори також прозаїки, творчість яких ви можете почути на ЛПЧ.
Для того щоб взяти участь у літературнику необхідно спершу зареєструватись та надіслати свої роботи на електронну пошту організаторам. Вони перечитують усі твори, та методом голосування вирішують допущений автор на сцену чи ні.
«Ми не обмежуємо своїх авторів ні темою, ні цензурою, ні мовою. З приводу останнього, все одно твори дуже рідко звучать російською» – коментує Іванна.
ТакожуЛПЧ, якіубільшостілітературниківє «вільниймікрофон» – півгодини, заякікоженохочийможеподілитисьсвоєютворчістью. Проте тут є обмеження – 5 хвилин на одну людину.Літературні вечори проводяться у затишних кав’ярнях Львова. Кожного разу на сцену виходять до пятнадцяти авторів, а саме дійство триває 1.5 -2 години із музичною паузою посередині.
Першою назвою проекту була «Львівські прозові читання! Поетам теж раді!», але коли кількість поетів перевищила кількість прозаїків, назву і саму концепцію вирішили скорегувати.

Y5D0zR8-Vro
Літературники – це середок творчості та люові до неї . Місце, де неофіти літератури можуть заявити про себе вголос, почути об’єктивну критику та отримати натхнення для нових творів. А слухач – отримати задовлення. Завітайте!

 

Автор: Черноусова Вікторія

Фото: Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment