Зараз або ніколи: 7 кроків сходинками змін

In Архів

Скільки разів ми говорили собі серйозно: “я буду більш організованим і продуктивним тепер”? Або те, що дієта починається завтра? Або те, що ми починаємо нове життя з понеділка, а навчання з нового семестру? Зізнайтесь – безліч!

Це найбільш поширена у світі річ – палкий потяг до самовдосконалення та росту. Але згодом нас починає вабити у свої обійми легкість буття в бездіяльності, ми піддаємось спокусам, а потім страждаємо від почуття провини. І так знову, і знову.

6XFjBX-nlAI

Таке трапляється із кращими з нас. Інерція в роботі, змішується з невеликою кількістю ліні, а також із дуже людською рисою – потуранням власним, не завжди корисним бажанням.

1. Прямо зараз і не пізніше. Всі благі наміри натхненні думки і обіцянки самому собі нічого не значать, якщо ви насправді не почнете. І єдиний спосіб, щоб почати це вжити заходів, прямо зараз. Не завтра, не пізніше сьогодні, не через годину, не коли ви закінчите читати цю статтю. Зараз! Подивіться на ваш календар (розклад, записник), і напишіть першу дію, яку ви виконаєте сьогодні. Що перше можна зробити, щоб втілити ваші бажання в реальність? Приготувати здорову їжу для дієти на завтра? Обрати підручник для навчання? Вирішіть, що це і обов’язково виконайте – перший крок зроблено.

2. Невелика досяжна мета. Пам’ятайте, інерція – це потужна сила. Якщо ви не робили цього багато років, почати буде непросто. Ви звикли до звичного плину речей, до того як йдуть справи, і навіть якщо ви захочете щось змінити, будьте готові до того, що це буде справді важко. Так що не намагайтесь починати, будуючи наполеонівські плани, завоювати світ. Просто спробуйте завоювати щось менше. Може здаватись, що вираз “я збираюся сьогодні бігати протягом 10 хвилин” або “я збираюся зробити 10 віджимань і стільки ж присідань” звучатиме малодущно, але ті, хто обирають цей шлях, мають набагато більше шансів перемогти інерцію, ніж ті, хто кажуть: «я збираюся пробігти 10 кілометрів сьогодні». Зробіть першу маленьку мету – досяжною, щоб те, що ви виконали цк із задовленням мотивувало і надихало, а не приносило тотальне виснаження і небажання завтрашнього дня. Це єдиний спосіб перемогти інерцію.

 3. Тримати себе в руках. Це зобов’язання з’являється після подолання інерції. Зазвичай, на початку ми завжди сповнені ентузіазму, але потім кілька днів минає, він слабшає, і ми повертаємось до нашого старого і улюбленої приятельки –ліні..

Лінь треба зупиняти ще до того, як вона з’явилась і створювати всі можливі важелі на неї. Наприклад, можна взяти на себе забов’язання публічно. Зателефонуйте або напишіть друзям та родині, розкажіть всім вашим колегам, приєднайтеся до онлайн форуму, пов’язаного з вашою метою. Також чудово було б завести блог. Переконайтеся, що люди знають про вашу мету, і, що це мотивація та достатній тиск, щоб подолати лінь.

 4. Дитячі кроки. Знову ж таки «всі дороги ведуть до Риму» – інерція дуже потужна сила. І не варто намагатись подолати її сильними нападами, адже вони повернуться до вас з такою ж силою. Як правило: один маленький крок за один раз. Не намагайтеся відкусити занадто багато. Як це відрізняється від описаної вище стадії встановлення невеликої досяжні мети? Це те ж саме поняття, але воно виходить за рамки первісної мети. Крокувати треба щодня, адже ці кроки – дорога до більшої, основної мети. Наприклад, сьогодні ви пройдете 10 хвилин, завтра 12, згодом збільшите час до півгодини. Так ви отримаєте кращий результат, ніж якщо проходитимете годину в тижень. Ледь помічатимете прогресію і отримаєте бажаний результат, не вбивши себе перший день.

5. Тягар відповідальності. Ви вже розповіли про свою мету публічно, але цього не достатньо. Попросіть знайомих і людей, яким ви можете довіряти контролювати вас, перевіряти результати, бажано щодня . Звітність гарантує, що ви будете думати двічі, перш ніж лінуватися і відмовлятися від плану дій, а потім червоніти за себе ж.

6. Самомотивація. Ми вже обговорювали, що відповідальність і зобов’язання, способи, які створюють позитивний тиск на вас – це форма мотивації. Звичайно, це дієво, але всім би хотілось відчувати задовлення від прогресу. Тому, кожен новий етап у на вашому шляху має закінчуватись нагородою. Мальнькими приємностями: нехай, це менша на декілька розмірів красива річ, нова книга англійською або маленька подорож. Ви маєте відчувати себе комфортно і оцінено, це – найкращий спосіб мотивації. Розкажіть людям про ваші успіхи, нехай вони допоможуть підштовхнути вас вперед своїм захопленням.

7. Незважаючи ні на що. Ви будете зіштовхуватись із різноманітними перешкодами, хитатися, сумніватися, падати, цього неможливо уникнути. Просто встаньте і продовжуйте йти. Ви будете піддаватися спокусам і здаватися. Це нормально. Просто продовжуйте, ні в якому разі не опускайте руки і не припиняйте. Ви будете робити помилки і впадати у відчай та зневіру. Незважаючи на це продовжуйте: вчіться на помилках, аналізуйте, не здавайтесь. Якщо ви йтимете кроками дитини, нестимите відповідальність, і насправді робитимете щось, то результат неодмінно буде.

Хай щастить!

Автор: Черноусова Вікторія

Фото: Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment