Ека Удальцова навчила людей літати

In Архів

Я фотографую тільки те, що не змогла намалювати…

За креативність та оригінальність знімків одеситка Ека Удальцова потрапила у десятку найкращих фотографів Одеси за рейтингом міжнародного сайту “MyWed”. За хобі – чудова художниця проміняла полотна та фарби на Canon 6D. Ека віддала останні гроші, щоб фотографувати те, що їй не вдається намалювати. І зараз фотографія – її єдиний дохід. Дівчина заробляє 100 доларів в годину. Більшість людей чекають кінця місяця, щоб отримати свій заслужений заробіток, а ось Еці довго очікувати не приходиться. Опісля нашої зустрічі в кафе лишилося відчуття, що я маю їй дати сотку баксів.

 Її повне ім`я Катерина, та дівчина теж хоче бути казковим персонажем і презентує себе як Ека, яка втілить всі таємні бажання. Але на справді діє її професіоналізм і неймовірний погляд. Це випадок, коли фотографія – справжнє мистецтво. Зовні Удальцова не менш казкова. Вона приміряє на себе образи кажана і виглядає на стільки стильна, що її дивакуватість не завадила закохати в себе хорошого хлопця. В неї кожен рух і погляд – витончений, таке враження, що її збоку фотографують, а Ека вічно позує, хоча це їй не заважає виглядати неймовірно щирою людиною. Удальцова любить жартувати і носити годинники. Час – гроші.

В дитинстві у Еки була ціла полиця книжок Андерсона. Та й зараз друзі дарують дитячі казки. Художниця втілила в фотографію героїв просто з екрану кіно. Це Едвард руки-ножиці, Маленький принц, Мавка, Єсенін. В Чорному морі купається русалка Еки, в одеських степах живе принцеса з горохом, на дереві прикріплений кокон метелика, а по кладовищу ходить монахиня. І всі вони персонажі, яких фотограф навчив літати. Насправді,  на більшості світлин Удальцової – люди мають уявні крила. Всі секрети левітації та димових шашок Ека розкриває на семінарах за які також отримує гроші.

Коли дощі, сильні буревії, глибока ніч і схід сонця – Удальцова перша, хто виходить з дому з фотоапаратом. Всі її клієнти пройшли низки екстремальних обставин і готові в наступні погодинні бої.  Незвичайною моделю Еки став верблюд. Дівчина домовилась з зоопарком про його перевезення, дізналася, що він їсть і по-мінімуму навчилась контактувати з твариною. І все це заради образу красуні з східної казки. Уявіть на скільки Удальцова любить свою роботу і клієнтів.

 

« Ви зробите тисячі паршивих фотографій протягом перших кількох років, але єдиний спосіб стати професіоналом, це вчитися на своїх помилках.»

За креативність та оригінальність знімків одеситка Ека Удальцова потрапила у десятку найкращих фотографів Одеси за рейтингом міжнародного сайту “MyWed”.

Зробити дійсно хорошу фотографію – нелегко. Легендарні шаблони:  дівчина, прикусивши губки, дивиться у небо, або ж наречений в долоні  у нареченої – точно не варіант Еки.  Досвідчений фотограф зробить якісні фотографії, втілить цікаві образи і ніколи не повторить одну ідею два рази.

-Еко, розкажи, будь ласка, чому саме фотографія? Адже на скільки я знаю, ти  -  чудова художниця.

- Не я обрала фотографію, а вона вибрала мене. В мене була хорEKAоша сума грошей і я вирішила вкласти її у творчість. Полотна та фарби так дорого не коштують, як моя кенонівська лялька 6D. Я взяла лише її в руки – і мені закортілось, ви не повірите, творити!

- Як я розумію, ці гроші тобі повернулися. Фотографія це твій стабільний дохід?

- Я б сказала єдиний дохід. Я беру 100 доларів за годину.Клієнтура наразі шукає досвідчених фотографів, які втілюють цікаві ідеї, підбирають ракурси, а не новачків, що тільки-но купили фотоапарат – і, як би це смішно не звучало, фотографи! Я теж  з чогось починала, але, до прикладу, перший рік набивала руку і грошей не брала! На сьогодні шалена конкуренція. Фотографія набула піку свого розвитку і актуальності.

- Як тобі в голову приходять такі надзвичайно цікаві ідеї?

- Я в дитинстві, як і всі діти, була помішана на мультиках. В мене була ціла полиця книжок Андерсона. Та навіть зараз друзі дарують мені книги з дитячими казками(посміхається). А ще дуже часто герої приходять у снах. В мене широка фантазія, місце знайдеться кожному на вражаючий образ.

- В тебе на фото люди літають, випускають з рота дим. Чому ти не ділишся своєю вражаючою майстерністю володіння фотошопом?

- Бо мені неприємно коли мої ідеї крадуть, я не ходила на курси фотографії і всі ці знання і вміння здобула самотужки. Рік тому я проводила майтер-клас по левітації. Прийшло досить багато людей.

- В яких найекстримальніших умовах тобі доводилось знімати, Еко?

- Ох, я майже завжди знімаю в екстремальних. Саме так можуть вийти дуже неординарні фотографії. Це був і сильний вітер і гроза, глибока ніч і схід сонця. Я, мов навіжена, женусь за хорошою роботою.

foto_eka

-Ого! Твоїм моделям приходиться нелегко. А де беруться такі неймовірні костюми і декорації?

- Я роблю на замовлення так, як я це бачу, або ж сама виготовляю. Найкраща декорація – це був верблюд. З ним окрема історія. Потрібно було домовлятися з директором зоопарку про його перевезення. Я прочитала що він їсть, домовилась з вантажівкою, і по мінімуму навчилась з ним контактувати під час фотосесії. Було круто!

-  Твоє повне ім’я – Катерина, тоді чому така дивна скорочена форма?

- Я теж, як і мої моделі, хочу бути казковим персонажем. Я – Ека, і я виконаю всі ваші бажання.

- Особисте життя не заважає працювати?

- Ох, ні! Навпаки! Я закохана і це надихає творити нові навіжені образи.

- Еко, що ти можеш порадити початківцям?

- Будьте наполегливі. Ви зробите тисячі паршивих фотографій протягом перших кількох років, але єдиний спосіб стати професіоналом, це вчитися на своїх помилках.
FOTOEKA2

В Еки глибокий зв’язок зі світом. Вона все пропускає не тільки через об’єктиви камери, але й через серце. А воно в неї – велике.

 

Автор: Софія Кіструга

Фото: Інтернет

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment