У чому полягає шлях до істини?

In Інтерв'ю

Сенс життя кожного з нас полягає в зростанні власної самосвідомості, у пізнанні всього, що нас оточує і, звичайно, у пошуку істини. А істина це правильне відображення дійсності у людських думках і знайти її надзвичайно важко, бо для кожного з нас вона – щось інше. Для більшості шлях до істини підказує саме релігія, а в нашій країні найбільш поширеною є християнство.  Про те, що таке істина з точки зору християнства й інші цікаві речі відповів Богдан Коцан – семінарист львівсьої духовної семінарії Святого Духа, та дійсний член молодіжної християнської організації Марійська Дружина. 

h0M79AdaO6E

- Що таке істина з точки зору християнства?

- Істина це те, до чого прагне кожна людина. Чіткого визначення не існує, бо кожен створює її сам. Для мене християнство є дороговказом, який допомагає в її пошуку. Ісус колись сказав: «Я дорога правди і життя», отже для християн істиною є Ісус.

- Які християнські організації для підлітків працюють в межах Львівської області?

- В межах львівської архиєпархії діє безліч молодіжних організацій та спільнот, у місті Львів таких спільнот близько сотні.

- Що таке Марійська дружина і з якою метою люди там прагнуть перебувати?

- Марійська Дружина- це Молодіжна Християнська Організація, яка діє при різних релігійних католицьких інституціях. В цій спільноті збираються люди, однодумці, які хочуть разом активно проводити свій вільний час, відпочивають, дізнаються щось нове. І всі ці молоді люди є християнами, це їх об’єднує. Вони доводять. Що жити з Богом є не те, що нудно, а круто і навіть модно.

5sZMxc96nYI

- Якщо це зараз модно, то яка чисельність учасників?

- Щодо цього все досить складно. Щодо учасників вони в нас молоді й досить активні, але чисельно нас небагато, нажаль. Зараз молодці люди віддають переваги нічним клубам, а не такому способу життя, який проводимо ми.

- Які переконання переслідують учасники дружини?

- Це не можна назвати переконанням, краще – спосіб життя, це досвід життя разом з Богом.  Учасники подібних спільнот просто проводять час разом , діляться всім пережитим . Це нібито кругообіг досвіду, після чого легше сприймати все тяжке, що трапляється в житті.

- Якою діяльністю ви займаєтесь поза церквою?

- Поза церквою наша спільнота живе активним та насиченим життям, кожного літа ми організовуємо табори для дітей та молоді, де молодці люди можуть провести канікули не тільки на морі, спортивному майданчику чи асфальті, але й можуть провести їх з користю та цікавістю, і звісно з Богом. Наша Марійська Дружина займається різною діяльністю, наприклад, відвідують дитячий будинок, там вони проводять час разом з дітками, не тільки грають в ігри, а й навчають дітей елементарним моральним принципам.

5sZMxc96nYI

- Як вас знайти тому, хто хоче бути серед вас?

- Нас  не важко знайти, ми маємо сторінку в Соціальних мережах, ми щонеділі при Храмі свв. Володимира та Ольги (що в м.Стрий)збираємось та проводимо катехизацію від Отця, слухаємо церковні науки від семінаристів та різні цікаві лекції від психологів. А інколи просто переглядаємо фільми та п’ємо чай.

- Що потрібно, щоб вступити в Марійську дружину? Від яких звичок, можливо, відмовитись?

- Щоб вступити в Марійську дружину варто просто прийти й побачити все самому й потім вирішити чи зацікавив вас саме такий спосіб життя, чи це те, що ви шукали. А дійсні члени спільноти мають складати своєрідну посвяту у Марійську дружину, в якій вони говорять, що посвячуються опіці Божої Матері. Ніяких обмежень щодо вступу немає, кожен з нас має свої недоліки чи звички, в нашій спільноті люди сприймаються такими, як вони є з усіма плюсами й мінусами.

- Отже який спосіб життя ведуть учасники?

- Щодо способу життя, то це звичайні люди, молодь яка любить розваги та відпочинок після школи, університету чи роботи. Єдине – ми не захоплюємось алкоголем чи подібними розвагами, ми зберігаємо чистоту до шлюбу. Але ми є звичайною молоддю, тому ми часто організовуємо нічні читання для молоді, де цілу ніч перебуваємо в спільноті, слухаємо Літургію, молитви, отці дають цікаві та повчальні науки, роздумуємо над Святим Письмом, розважуємо над духовним особистим зростом, потім маємо час на веселощі, танцюємо банси, спілкуємось, граємо різні ігри. Ми весело проводимо час без шкідливих звичок.

38U6ADIKxmI

- Хто керує Марійською дружиною? Чи у вас є фінансова підтримка?

- Голова спільноти змінюється, як правило головою є та людина, яка є активною на спільноті та виступає лідером, яка має силу нести такий хрест ( бо це не завжди легко). Нами опікується парох парохії Володимира та Ольги, тому будь які фінансові питання ми лагодимо з ним.

- Що б ви хотіли сказати усім людям світу, якби знали, що всі вони вас почують?

- Якби весь світ чув мене, я б сказав – не бійтеся ставати правильними, змінюватись, не бійтеся самих себе, не дивіться на когось, обдумуючи свої вчинки, не бійтеся бути з Богом. Бо кожна молода людина це та особа за якою все майбутнє і все життя, тому нам самим обирати якими бути. Будьте собою і не бійтеся приєднатись до таких, як ви.

Ірина Білик

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment