Одеса не мама, за «спасибі» не нагодує, або як вижити в «Перлині біля моря»

In Репортажі

Є в Україні такі міста, які знає весь світ. І Одеса, та Перлина біля моря, — одна з них.  Інше питання, за які досягнення це місто знають в будь-якій країні —за Чорне море, величезні пляжі, гарну архітектуру, чи, може, за славнозвісний одеський гумор, або ж за скажені цифри на цінниках. Чули жарт, що той, хто їде відпочивати в Туреччину, просто не має достатньо коштів для відпочинку в Одесі?  Так от, частково так воно і є. Після того, як дорога на відпочинок у Крим в українців стала закритою (для декого скоріш через моральні принципи), перед нами по-новому відкрилася стара-добра Одеса. Ну чим не чудовий літній відпочинок? Добиратися ближче, море — чисте, місто — гарне, люди — цікаві (хто в Україні ще так жартує), кухня — незвична. Одним словом, ідеальний варіант, якщо не звертати увагу на одне «але». А воно ой як позначається на товщині вашого гаманця.

IMG_2112

Ні для кого не секрет, що Одеса — не лише одне з найгарніших українських міст, але й одне з найдорожчих. Одесити можуть дозволити собі будь-яку ціну, бо ж знають — до них завжди приїдуть. Тому якщо і ви потрапили в полон одеського колориту і вас знов і знов тягне туди, пропонуємо топ-5 варіантів, як не померти в Одесі з голоду і залишити свій гаманець не таким спустошеним.


Бо вдома завжди дешевше!

Отже перший варіант — найбюджетніший. Якщо ви їдете в Одесу на день-два, то просто прикупіть улюбленої їжі в рідному місті — там стовідсотково дешевше! Варений борщ в контейнері, смажена картопля з салом в сковорідці і запечене порося — явний перебір. А от овочі, фрукти, продукти, які не швидко псуються — чудовий варіант. Хоча тут вже справа смаку — кожному своє і кожен собі гурман, тому список продуктів з собою в кожного буде різний. Єдиним для всіх залишається одне — зекономлені гроші, які в Одесі вам точно знадобляться.


 «Соня, помидоры уже хорошие или потом дешевле будут?»

Інший варіант — не гірший іншого і зветься він Привоз. Ну, або будь-який інший одеський ринок. Не забувайте — ви їдете в Одесу, місто, де торгуються з усіма і усюди. Тож станьте на час свого відпочинку одеситом! Якщо ваша відпустка в Одесі затягується більше, ніж два дні, і везти з собою їжу з іншого міста ну ніяк не виходить, то шукайте собі житло недалеко біля ринку і вчіться в одеситів торгуватися. А далі все залежить від того, як гарно ви вмієте переконувати, що он ті чудові одеські помідори коштують на три-чотри гривні дешевше від позначки на ціннику. А ще часто-густо одеські жіночки, що торгують на ринках, дають скуштувати свій товар. Тут з голоду ви точно не пропадете!


В ногу із часом

Якщо ринку біля вас не знайшлось, то, відчувши себе голодним в Одесі, прямуйте в найближчий супермаркет — наступний варіант в нашому топі. Зазвичай, ціни у великих сітьових супермаркетах України більш-менш однакові, тому є велика вірогідність, що ваш гаманець не сильно постраждає після візиту в одеський магазин. Загальна сума може виявитися вищою, ніж після ринку (торгуватися з касовими апаратами навряд чи вийде), але точно дешевше, ніж в ресторані. Один мінус — тут одеського колориту майже немає, лише загальноприйнята повага від персоналу.


Студент і в Африці студент!

Якщо ви студент, то добре знаєте, що смачно і дешево можна поїсти в університетських їдальнях. Якщо ж ви вже вийшли зі студентського віку, нагадуємо: смачно і дешево можна поїсти в університетських їдальнях. Навіть в Одесі. Тож в тому випадку, коли ви не хочете на відпочинку самостійно готувати і витрачати великі гроші на їжу у вас бажання теж нема — прямуйте в студентські їдальні, де привітні повари вас точно не залишать голодними. Єдина проблема — часто в літній сезон такі місця харчування йдуть разом із студентами на канікули і їх двері закриті. Проте якщо ви їдете в Одесу в оксамитовий сезон —вам дорога саме туди!


Їдальні це швидко, дешево і по-домашньому

Втім, крім студентських місць харчування, є безліч звичайних їдалень, в яких непогано готують і не здирають останні гроші. Чек після обіду в таких місцях може бути трохи більше, ніж в університетських харчівнях, проте до ретортних цін йому точно далеко. Тут головне знайти пристойну їдальню з пристойними цінами. Варіантів купа — вибір за вами!


Користуючись саме такими порадами ви зможете зекономити на відпочинку в Одесі. Втім не варто думати, що в цьому місті є проблеми з харчуванням. Затишних кав’ярень та ресторанів в Одесі безліч і на любий смак, врешті, Одеса — одне з гастрономічних міст в України. Питання лише в тому, чи готові ви викласти гроші за таку насолоду і, власне, скільки саме.

Тож, ласкаво просимо в Одесу!

Наталя Барна

 

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment