Як подорожувати за 45 євро?

In Інтерв'ю

Подорожі навчають більше, ніж будь-що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома (Анатоль Франс)

Багато людей не уявляють своє життя без подорожей в різні цікаві куточки світу. Але, на жаль, не завжди можна дозволити собі таке задоволення через нестачу фінансів. Тому дехто вже звик в більшості випадків казати собі ні, а дехто тим часом подорожує по Європі, маючи в кишені всього лиш декілька євро. Як втілити в життя другий варіант і при цьому ще незабутньо провести час розповість нам  Сергій Кістечок.

14247680_1284856254914578_510177620_o

Як з’явилась ідея поїхати в тур?

Ну почнемо з того що весною я вступив в міжнародну організацію BEST (Рада студентів технічних університетів). Більшість студентів які є в організації часто бувають за кордоном по різним причинам. Одна з причин це Курси, які і організовує BEST на протязі цілого року. На Курси може попасти будь-який студент технічного університету при якому є BEST, але треба пройти відбір. Суть курсу в тому що вдень ти вчишся, маєш лекції (тема в залежності від назви курсу), а ввечері різні вечірки, або якісь культурні заходи. І от ми вирішили податись на Курси. Але ніхто нас не взяв. Тоді ми задумались над тим, щоб потрапити на курси іншим способом. Інколи організатори потребують допомоги і тоді вони набирають співорганізаторів з інших міст, країн. Але цей варіант також прогорів.  В принципі от-так і появилась ідея їхати в тур. Ми дуже хотіли кудись поїхати за кордон, але нас нікуди не взяли на Курс, на який ми так хотіли потрапити. І так ми самі організували собі поїздку.

З ким ти їздив у подорож?

Їздив я з Марією. БЕСТ – це велика сім’я. Коли мене взяли в організацію я поступово почав знайомитись з людьми. Їх багато і всіх зразу знати важко…
В принципі так і познайомився з нею. Знайшли спільну мету – поїхати за кордон. Не важливо куди, лише б класно провести літо і побачити щось цікаве. І почали подаватись на Курси, як я вже казав.

14188420_1283546965045507_1497737309200163314_o

Який бюджет ви мали з собою?

Їдучи в поїздку я взяв всі свої заощадження, обміняв на євро і вийшло 115 євро. Я думав що цього дуже мало, але як виявилось що було забагато, бо потратив в поїздці всього 45 євро. Ніколи б не подумав, що такої суми буде достатньо. Зазвичай, чую, що люди з тисячами їдуть і декому ще бракує грошей. А мої потреби коштували мені менше сотні.

 Де найбільше сподобалось і чому? 

Важко відповісти, де мені сподобалось найбільше. Кожне місто по своєму цікаве і всі вони різні як архітектурою, атмосферою так і людьми в них. Всюди, де ми були з Марією були місця, які вразили нас чи то своєю красою чи своєю загадковістю. Загалом, мені сподобались Нідерланди, Бельгія, Люксембург.

14125596_1283547281712142_8118837676904432095_o

Де ви жили, в яких умовах? 

О це вже цікаве питання. Так як поїздка була не така вже й спланована, бо тиждень перед нею я ще їздив в Шацьк відпочивати і був всього лише день щоб зібратись в Європу. Тому про ночівлю ми ні з ким не домовлялись. Завдяки цьому, в першу ніч ми зазнали провалу і ночували в торговому центрі. Взагалі-то спочатку ми знайшли дівчину з України через каучсерфінг, яка мала нам допомогти, але потім вона відмовила нам по незрозумілим причинам. Решту днів ми вже ночували нормально. Але жили по-різному. Були моменти, коли ми жили в дуже гарних умовах. Наприклад в Амстердамі ми жили в дуже хорошого чоловіка, звати його Тауфік. Він надав нам чудові умови проживання: смачну їжу і  затишний будинок. Приблизно така сама ситуація була в Брюсселі.
Але були і моменти, коли нам не так сильно везло. Наприклад, як в Кракові, коли ми спали в ТЦ. Або ще був один випалок, коли нам не вдалось попасти до Праги вчасно і  ми ночували в вантажівці. Можливо, для когось це було б великою проблемою, але для мене це цікаві пригоди. Тому за умови проживання я можу сказати різне.

Чим приходилось харчуватись, щоб тратити якнайменше грошей? 

Найчастіше ми використовували супермаркети. Там можна знайти дуже дешеву і нормальну їжу, тому це був оптимальний для нас варіант. Також деколи ми їли в МакДональдсі, але це було пару раз. І ,звичайно, деякі люди, які нас “хостили”, досить не погано годували. Я взагалі був приємно здивований, що нас не тільки поселили в себе чужі люди, а ще й були готові ділити з нами свою їжу. Таке не всюди побачиш.

Чи плануєш здійснити ще одну таку поїздку? Якщо так, то куди? 

Мені дуже сподобалась ця поїздка і хочеться продовжувати подорожувати по Європі, побачити ще більше і більше міст, познайомитись з цікавими людьми. Тільки наступного разу планую  залишатись в кожному місті якнайдовше, щоб більше його відкрити для себе, розглянути всі куточки. Дуже хочеться ще відвідати Швецію, Норвегію, Португалію, Іспанію. Думаю, як тільки з’явиться можливість, зразу ж туди і поїду, не буду тягнути.

14138877_1283548921711978_3574350832398921157_o

Що порадиш людині, яка їде з такою ж сумою грошей закордон?

Насправді, подорожувати автостопом не так складно, як здається. Я б, напевно, порадив заздалегідь шукати собі людину, в якої ночуватиме та ретельно підходити до вибору місця, де “стопити” машину.Не знаю, що порадити на рахунок грошей. На житло на транспорт ми не тратили, основні витрати йшли тільки на їжу. Це, напевно, краще кожному для себе посидіти, подумати, що він хоче робити в чужій країні, як хоче проживати там, які місця хоче відвідати і взагалі, що людина хоче взяти з цієї поїздки. Від цього краще відштовхуватись.

Що тобі найбільше запам’яталось?

Також важко сказати але, напевно, найбільше запам’яталася незапланована подорож до Північного моря в Гаазі. Ми не планували взагалі їхати в Гаагу, але саме через Північне море ми туди поїхали і, насправді, було дуже класно, бо воно виглядає як океан. Загалом, кожна країна, кожне місто вразило чимось своїм. Та й люди всюди різні.

  Ірина Леськів

                                                    Фото з особистого архіву Сергія Кістечка

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment