Олег Куліков : «Якщо ти любиш свою справу, тобі не потрібно чекати, поки прийде муза»

In Інтерв'ю

Вчитель та оповідач, люди про нього говорять, що він просто дивний. Його цікавить весна та яблуні, біт-бокс,  література, графічні романи, гейм-дизайн, барабани, “халва”, Роман Віктюк, “Що?Де?Коли?”, монохром, режисура, Вільям Блейк, прогулянки в дощ без парасольки та ще багато усього цікаво. Олег – письменник 5-го рівня. Зовсім нещодавно він презентував дебютну книгу -  «Наслідки надмірного вживання кави».

YyDIxFdtnbI

29 (запам”ятайте це число – воно ще не раз відгукнеться у майбутньому) оповідань; 29 історій – фантастичних, повсякденних, іронічних та ін.; 29 доказів того, що і в короткому творі можна сказати багато; 29 ключів до читацьких сердець – все це зібрано у невеличкій збірці молодого прозаїка.

– Яка ваша основна діяльність?

Зараз я усі сили віддаю учителюванню, викладаю англійську мову у школі. Я отримую задоволення від своєї професії і планую ще кілька років працювати у школі, якщо «не психану і не буду вбивати людей», бо це страшенно нервова робота. (сміється) І звісно, я знаходжу час для написання нових оповідань.

sCzkhcuzZsg

– Чим Ви займаєтесь, окрім літературної діяльності та учителювання?

Я журналюю на українському порталі playua.net . Також я є одним із керівників української перекладацької спілки цифрового сервісу Steam. А ще я інколи сплю.

– Хто вплинув на формування вашого світогляду як письменника та коли Ви почали писати вперше?

У першу чергу, це Всеволод Нестайко, я вважаю його твори повинна прочитати кожна дитина, та й дорослим не завадить, Також Оксана Думанська, львівська письменниця, після особистого знайомства стала моєю наставницею. Ну і звісно ж, хочу відмітити трьох шкільних вчителів, які доклали багато зусиль, аби виліпити з мене людину. Лиш навчився писати. І у першому класі написав перший твір – казку про Слоника.(сміється).

-Над чим Ви працюєте в даний момент та де берете ідеї для написання творів?

Зараз я працюю над своїм першим романом під назвою “№8” і паралельно готую кілька інших творів. А щодо ідей – я читаю книги, дивлюсь фільми і часто думаю, як можна покращити ту або іншу історію. Це постійний процес, бо я не вірю у натхнення. Це виправдання для ледарів. Якщо людина хоче працювати, вона сідає і пише. Адже якщо ти любиш свою справу, тобі не потрібно чекати, поки прийде муза.

kNMqUiCXKDQ

– Що нас чекає читачів у новій  у книзі?

Це роман “у суміші”, тобто фарш з усього: пригоди, трилер тощо.

-Чи задоволені Ви першим літературним досвідом?

“Наслідки надмірного вживання кави”-книга, яка припала людям до душі, але мені з часом розподобалась. І я вважаю, що це нормально, адже тепер можу написати щось краще!

-Зараз Ви письменник 5-ого левела. За якими критеріями піднімаєте рівень?

6-тий рівень – це вже написання “повнометражного твору”. Зараз я “бігаю на короткі дистанції”, але треба готуватися до марафону. Тому я працюю над тим, аби моя майбутня книга була на кілька голів вища за попередню.

– Ваша манера написання відповідає твердженню: “Стислість – сестра таланту”?

Так, я не люблю лити воду. Вподобання людей за сотні років не змінились, і як казав Арістотель : « Думка, яку сказано красиво, втрачає половину свого змісту». Насправді майже усі хороші книги не є товсті, вони без жиру. Людям потрібен не жир, а м”ясо. Все коротко, ясно і з експресією.

-Які плани на майбутнє?

Якщо говорити про майбутні перспективи – це друк книги, яка буде написана без зайвих слів і цікаво. Сподіваюсь, що допишу новий роман, поки мені 24 роки. Знову ж таки, коли буде підходити фінішна пряма, є кілька творчих ідей, як я буду рекламувати «Номер 8». Дійсно, є цікаві задуми, потрібні умови для їх реалізації. Також шукаю можливостей проявити себе як кіносценарист або написати ігровий сценарій. Є можливості, є однодумці . Будемо створювати та багато працювати, читати та розвиватися!

Ірина Котельницька

фото з особистого архіву О.Кулікова

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment