«МИ МАЄМО ЗНАТИ ВІТЧИЗНЯНИХ МУЗИКАНТІВ, АДЖЕ ЦЕ НАШЕ, РІДНЕ» – ТАНЯ ДЕКАЛО

In Інтерв'ю

Дуже рідко в наш час можна зустріти людей, яка фанатіють від української музику, в основному всі «повернуті» на англомовних хітах зарубіжних виконавців. А тих, хто може поїхати за улюбленим виконавцем в будь-який куточок України ще менше.

Ця дівчина відвідала вже більше 20 різноманітних фестивалів нашої країни і не збирається на цьому зупинятися. Вона слухає українське не тому, що зараз так модно, а тому, що це дійсно приносить їй задоволення.

14322225_1777061885899981_4451388025929012512_n

На власному прикладі вона показує, що задоволення українська музика приносить не менше, ніж закордонна і, можливо, переконає вас, що наше – найкраще, головне – почати слухати, захопитися і закохатися в українську пісню.

Як почалося твоє захоплення фестивалями, який перший у своєму житті ти відвідала ?

Моя старша сестра любить живу музику. Саме вона прищепила і мені любов до фестивалів. Вперше ми відвідали захід у Львові, який проходив на стадіоні. Ми довго стояли під палючим сонцем в черзі, аби стати якомога ближче до сцени. І нам це вдалось. Перший фестиваль в моєму житті і перший ряд! Найбільше запам’ятались тоді виступи гуртів «Kaiser Chiefs» і «The Subways». Вперше в житті підспівувала давно знайомі пісні, вперше відчула драйв, незабутні емоції. З тих пір з радістю ловлю будь-яку можливість поїхати на хороший фестиваль, щоб почути давно знайомі і нові пісні, відкрити для себе хороші гурти.

За яким принципом ти обираєш новий фестиваль? Що для тебе головне : музиканти , ціна, місце проведення ?

Все в цілому. Але головне – якомога більше хороших гуртів. Ще важливо те, з ким ти їдеш на фестиваль. Іноді не вистачає чогось нестандартного, щодня одне й те ж, тому шукаю можливості розвіятись. А що ж може бути краще, ніж провести час на хорошому фестивалі?

Багато людей їдуть на фестивалі не лише заради музики: вони шукають нових знайомств, бажають відвідати нові міста. Можливо і ти ще чогось шукаєш?

Звісно, в першу чергу я їду заради музики, але не проти нових знайомств, люди розповідають про свої улюблену музику, гурти, виконавців, ти з радістю ділишся своїми. Завдяки цьому ти відкриваєш для себе щось нове. Та й побачити нові місця завжди приємно, адже я дуже люблю подорожувати.

14322328_1777061829233320_3320654487457251007_n

Який фестиваль тобі запам’ятався найбільше і чим?

Найбільше запам’ятались 2 фестивалі: один проходив у Львові, а інший у львівській області. Перший я відвідала більше року тому. Цей фестиваль відрізнявся від інших тим, що там грали не лише класну музику (до речі, майже всі гурти були українськими), а й тим, що там читали поезію. Дуже гарні авторські вірші сучасні поетів. Цей захід я відвідала разом зі своєю подругою, і якось навіть символічно він називався “Razomfest”. Другий відвідала нещодавно. Цей фестиваль був особливий тим, що жили ми в наметовому містечку, що дуже сподобалось не лише мені, а й моїм подругам, разом з якими я відвідала цей фестиваль. Були не лише українські виконавці, а й гості нашої країни. Дуже вражаюче і гарно організовано.

Як ставишся до подібних заходів на фоні війни?

Звичайно, коли в країні йде війна, то не час для радості та якихось гучних святкувань. Нашим політикам нічого не заважає проводити Євробачення , коли вони не можуть навести лад в країні. Якщо зараз всі почнуть впадати в депресію, то нічого доброго з цього точно не вийде. Коли ти приїжджаєш у місце призначення (тобто туди, де відбувається фестиваль і коли вже він от-от почнеться), то ти не думаєш, що десь погано, ти повністю поринаєш в інший світ, де тільки добро, тебе переповнюють емоції, ти насолоджуєшся кожною хвилиною. До того ж не держава організовує ці всі фестивалі, а різні меценати, то вони мають задумуватись над цим.

Як змінилася музика порівняно з іншими роками? (якість, жанри)

З часом помічаю, що на фестивалі починають запрошувати все більше іноземних музикантів, але для мене і наші маловідомі українські відкриваються з кращого боку. Є такі виконавці, про яких мало хто знає, вони грають таку цікаву та своєрідну музику, але без них просто не уявляю свої музичні смаки. Ми маємо знати вітчизняних музикантів, адже це наше, рідне. Вважаю, що на фестивалі мають запрошувати українських виконавців, бо така музика нам ближча та більш зрозуміла.

На твою думку, які перспективи української музики на світовому рівні?

Звичайно було б дуже добре, якби українські виконавці підкорювали світовий рівень, але, на жаль, ще не всі доросли до такого масштабу. Певно, поки, окрім Океану Ельзи,  немає таких груп, які їздять світовими турами, яких обожнюють в будь-якому куточку світу. Звичайно, українці, які мешкають в інших країнах слухають нашу музику, не тільки дуже відому, а й таку, яка тільки-но набирає обертів. До речі, минулого тижня я ходила знову на фестиваль, то він транслювався й в інших країнах, як нам казали, що цей захід не менш важливий, ніж Євробачення. Таким чином, молоді виконавці, які тільки набирають обертів у своїй кар’єрі, мають змогу стати відомими й в інших країнах.

14355553_1777061832566653_4619375628865087261_n

Чи було таке, що ти розчаровувалася у фестивалаях?

Не можу сказати, що розчаровувалась, просто кожен фестиваль особливий, унікальний. На деяких  було все не дуже добре організовано, тобто могла виключатись апаратура сама по собі, коли виконавець співає.   Це звичайно трохи псує загальне враження, але все одно після кожного подібного заходу ти щасливий, емоції переповнюють, втомлений, але задоволений вертаєшся додому, якісь моменти прокручуєш в голові ще кілька разів.

Що українським організаторам фестивалів треба  вдосконалити ?

Думаю, що треба вдосконалити свою організованість, це по-перше. По-друге, з кожним роком організатори розуміють та допрацьовують свої недоліки. Наприклад, люди, які планують  фестиваль “Razomfest”  додали більше виконавців та літератури(українських письменників) у свою програму, порівняно з попередніми роками. Завжди є над чим працювати!

Який світовий фестиваль хотіла б відвідати?

Найкрутіший фестиваль це «Donauinselfest», він проходить у Відні, на острові, який знаходиться посеред річки Дунай. Триває 3 дні, це наймасштабніший фестиваль в світі, минулого року його відвідало 3,2 мільйони людей. Хотіла б відвідати ще один фестиваль «Summerfest», який проходить в США. Він триває цілий тиждень, на ньому виступає понад 700 артистів від найпопулярніших до менш відомих. Найбільша перевага цього фестивалю це те, що білет є доступним для всіх, минулого року він коштував всього 15 доларів. Поки це залишається моєю мрією, але як відомо, що мріям властиво здійснюватися.

Які плани на наступний рік?

Звичайно буду ходити на всі можливі фестивалі, але все ж хочу відкрити для себе щось нове. Можливу знайду захід, на якому ще не була. Якщо буде можливість, то обов’язково відвідаю такий  за кордоном, але поки це нездійснена мрія, яка має реалізуватися.

 

Алла Гунченко

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment