Work&Travel: рабство чи American dream?

In Корисне, Репортажі

 Програма міжнародного культурного обміну Work&Travel щороку відправляє все більше й більше студентів до омріяних Сполучених Штатів Америки. Суть програми полягає в ознайомленні української молоді з культурою та життям американців та, водночас, поширенням власної культури закордоном. Аби США було не лише вашою мрією, а й реальністю PostMaidan.info розписав покрокову інструкцію участі у програмі.

14448922_1857592111135548_6500347474741963892_n

Кошти

Першим ділом вам необхідно знайти кошти для цієї програми.
Якщо у вас немає ніяких друзів чи родичів у США, то контракт на роботу вам допоможе знайти фірма, яка займається цією програмою, правда за додаткову оплату. Цей контракт необхідно буде показувати в Посольстві, так як у вас має бути доказ, що ви дійсно маєте де працювати в Америці.
В такому випадку загальні витрати ( ціна контракту, авіаквиток, послуги фірми, консульський збір) винесуть близько 3000$. До речі, авіаквитки до Америки краще замовляти з пересадкою в Лондоні, так як це країна, котра відкриває вам одноденну візу і у вас буде можливість ще погуляти та порозглядати столицю Великобританії.
Однак, якщо  в вас в США є друзі, родичі чи просто знайомі і вони можуть знайти для вас роботу та вислати контракт, то загальна сума витрат буде близько 2000$.
Якщо у вас немає такої суми, але ви дійсно «трудоголіки» і готові багато працювати в Штатах, то сміливо можете позичати ці гроші у друзів чи родичів. Ви їх відпрацюєте. Проте кредити таки не варто брати, всяке ж може статись…

14344277_1857592121135547_9094070194400404238_n

Збір необхідних документів

Подача документів справа не з легких. Тому, аби обирати найлегший та найкращий варіант знову ж таки скористатись послугами фірми, аби вони правильно оформили вам всі документи. Таких структур є досить багато, проте одні працюють краще, інші – задля своїх грошей. Так як у вас можуть трапитись різні ситуації, ви можете передумати їхати і захочете забрати вже вкладену суму, то впевніться, що фірма віддасть вам або всі кошти, або більшу частку. Отже, першим ділом варто почитати відгуки про ту чи іншу фірму і контракт, котрий будете укладати.

ВІЗА!
Цьогоріч навколо відкриття віз вирували пристрасті. Так як досить багато українських студентів після Work&Travel залишаються в США емігрантами, то Посольство США в Києві проводило досить жорсткий відбір учасників. Задавали різноманітні,  а то часом й дивні («На якому коні ти приїхала в Посольство?») запитання, а відмову досить часто аргументували : «Sorry, but today is not your day». І повірте, після довготривалої підготовки збору документів, коштів, потрачених нервів така відповідь здається зовсім безглуздою. Проте не варто одразу висловлювати своє незадоволення консулу у віконечко, адже ви можете розізлити його і вже наступний студент може не отримати свою бажану Візу. Та й у вас є можливість подати документи вдруге, а то й втретє.
Єдине, що вам точно допоможе в Посольстві – спокій, знання англійської, оригінальні відповіді на запитання та докази, що обов’язково повернетесь на Батьківщину.
14364843_1857592064468886_8987067959393554139_n

Сесія

Будемо рахувати, що ви знайшли кошти на програму, вже навіть отримали бажану візу, проте не спішіть радіти. Вас чекає здача сесії. Тут є два варіанти. Здати сесію в червні, та десь вкінці місяця чи навіть в липні аж поїхати в США. Проте, тоді вам залишається лише 3 місяці для участі у програмі. Це не дуже достатньо, аби сповна насолодитись американським життям.
Другий варіант намагатись здати всі заліки чимшвидше, і якщо ви хороший студент, то можливо й іспити вам зарахують раніше. Проте така система не дозволена у нас в країні, тому й нерви вам потріпають добряче.
Ну або ж, якщо ви любите ризик, то можете здати все по останньому талоні у вересні місяці.

14440743_1857592137802212_1195285593147583744_n

Амерікан дрім

Ну ось, ви нарешті завершили всі свої справи в Україні та готові до довгої подорожі.
Те, як ви будете жити і насолоджуватись Америкою залежить від трьох варіантів:

- ви приїхали заробити кошти. Якщо ваша ціль в США «бакси», то заробити вам там вдасться. Правда працювати доведеться дуже багато. Взагалі в Америці всі працюють багато. О шостій ранку вже може стояти трафік з машин, котрі їдуть на роботу.
Ви повинні бути готові мити посуд, чи обслуговувати дуже різноманітних клієнтів ( не завжди вдячних), чи продавати в магазині одяг або сувеніри ну і ще багато різних місць праці. Адже якщо ви їдете по візі J1, то на роботу в офісі чи фірмі не варто розраховувати, вам не дозволено це.
До речі, якщо хочете справді заробити, краще шукати роботу, де є так звані «чайові». В американських сім’ях це норма за вечерю залишити від 8 до 15 доларів. Звичайно, ви можете бути консультантом в магазині одягу, це ж легше, аніж офіціант, проте працювати ви будете лише на ставці. А мінімальна зарплата в різних штатах Америки – різна. Найвища оплата в Каліфорнії – 13$ за годину. Проте й податки там високі, після їх зняття виходить десь 9-9,5 дол;

- ви приїхали для відпочинку й подорожей. Якщо кошти вас не хвилюють, то ви сміливо можете працювати лише на одній роботі, а в вільний час веселитись на американський манер чи поїхати кудись в подорож. Можна разом з друзями купити машину і вже нею об’їхати всі Штати, можна самому відправитись до найцікавіших міст Америки, можна просто насолоджуватись програмою у своєму місті. Якщо ви приїхали не самі, або ви легко знайдете собі компанію, то хороший відпочинок вам забезпечено;

- третій варіант – 50*50. Це, мабуть, найкраща версія для Work&Travel. Ви можете багато працювати, але зробити собі вихідні і присвячувати їх відпочинку і подорожам. Або працювати все літо і залишити останній місяць на подорожі. Такий варіант також хороший.

14390841_1857592124468880_4828960164626029245_n

Повернення

Звичайно, що варто повертатись назад. Після цієї подорожі, спочатку буде важко привикнути до буденності, проте повернетесь ви зовсім іншою людиною, готовою змінювати та підкорювати Україну.

 

Ілона Сухар

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment