Робота під час навчання. Плюси та мінуси

In Корисне

Сучасні студенти прагнуть якомога раніше стати незалежними у фінансовому плані від батьків. Вони хочуть самостійно заробляти гроші і часто намагаються поєднати роботу з навчанням. Але часом студенти не звертають належної уваги на негативні сторони цієї ідеї. Так, навіть якщо підібрати роботу за фахом мало хто з працедавців погодитися надавати таким працівникам гнучкий графік роботи. Крім того, якщо поєднувати роботу і навчання, то виникне ще одна проблема – постійна нестача часу і регулярні недосипання.

21585995_1710972749210587_1297438323_n

Щоправда бувають такі ситуації, коли без підробітку не обійтися. Якщо переглянути актуальні пропозиції по роботі для студентів, то можна зробити висновок, що найпростіше в студентські роки працювати офіціантом, промоутером, помічником бухгалтера, торговим представником або барменом. З власного досвіду можу сказати, що в такому випадку варто бути готовим, що доведеться прогулювати пари, в результаті чого виникають проблеми під час сесії. Працюючі студенти так чи інакше жертвують особистим часом, який можна було б провести із друзями. Працюючі у нічний час студенти жертвують власним здоров’ям. Так, багато студентів, поєднуючи навчання і роботу,навчаються  реалізовувати свій потенціал. Тільки в робочій обстановці можна отримати нові знання і безцінний досвід. Крім того, багатьох випускників після закінчення університету не хочуть брати на роботу через відсутність досвіду.

Можна виокремити плюси й мінуси роботи під час навчання. До плюсів можна віднести те, що робота це чудовий спосіб: набратись досвіду і навчитись чомусь новому; стати  відповідальним, адже тут ніхто не буде закривати очі на всі ваші недоліки та промахи; привчити себе бути пунктуальним та не дозволяти собі ігнорувати роботу, яка не подобається; спробувати себе на різних посадах; запропонувати своє бачення розвитку компанії і що найголовніше – відчути себе частиною одного колективу та нарешті зрозуміти чого ви хочете в майбутньому. Якщо ви людина з потенціалом, у вас горять очі і ви точно знаєте чого хочете досягнути, відчуваєте, що ця посада саме для вас і ви зможете здивувати своє керівництво ефективною роботою, – цілком можливо, що після завершення вашого навчання вам запропонують продовжити працювати в компанії, тільки з найбільш комфортними умовами. Наприклад, переглянуть вашу заробітну плату, обов’язки та кар’єрний ріст.

21584826_1710972769210585_1058441774_n

До мінусів можна віднести те, що це значно нижча заробітна плата, прискіпливі погляди керівництва, як до людини без досвіду, та неможливість працювати повний робочий день (це стосується лише тих студентів, які навчаються на стаціонарі). Звісно, що студентів не беруть на високі посади та й навряд чи допускають до керівництва чи бодай управління. Ну і звичайно погані успіхи у навчанні, тобто ти або маєш зарплату, або стипендію за досягнення у навчанні.

І поки ви не покінчили з навчанням ви можете і мусите шукати саме ту роботу, яка буде приносити крім грошей ще й задоволення, а це не мало важливо. Працедавці ж в свою чергу, в певній мірі люблять брати на роботу працівників без досвіду. З молодих фахівців можна «ліпити» таких робітників, яких би їм хотілось бачити у себе в офісі. Проте ким би ти не працював необхідно роботу виконувати досконало та професійно.

Як на мене, поєднання роботи та навчання дисциплінує молодих людей, вчить правильно планувати завдання і оптимізувати час на їх виконання, а також допомагає навчитися швидко і правильно розставляти пріоритети. Будь-який підробіток розширює кругозір і допомагає зрозуміти чи потрібно працювати в тій чи іншій сфері або ж варто змінити вид діяльності. Для студентів важливо дотримуватися балансу: працювати на роботі з відносно гнучким графіком і приділяти час навчанню.

 

Олеся Фокша

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment