Нове державне управління: з чим їсти і як не виплюнути назад на тарілку

In Корисне

Децентралізація – це процес перерозподілу функцій та повноважень від центрального до локального управління. За писаними й неписаними законами децентралізації, регіони стають спроможними самостійно й шляхом власних ресурсів вирішувати питання місцевого значення.

На перший погляд, реформація державного управління торкається лише тих, хто має пряме відношення до політики та законів. У нашій уяві одразу постають поважні середнього віку нардепи, дідусі-професори, трохи старші за батьків міські голови, і, звісно, п’ятдесятирічний Президент. Та якщо копнути глибше, дізнаємося: децентралізація та молоде покоління – взаємопов’язані речі, немов двигун та кнопка запуску. Наведемо кілька прикладів цього.

1. Конкурентоспроможність старої та молодої гілки

Маєш вісімнадцять років, паспорт та чимало амбіцій? Тоді можеш увійти до апарату влади села\селища. Навіть без вищої освіти. Тож тепер молодь має зайнятися реформацією регіонів. Погодьтеся, це – зміна на краще: у вісімнадцять новоспечений глава матиме більше сил та енергії для змін. Втім, із мінусів – відсутність досвіду. Адже завдяки силі та енергії новий статут громади не скласти; потрібно добре розбиратися у законах.

2. Нові парти й кольорові ручки

Відтепер коштом місцевого бюджету можна відбудувати школу, відкрити гурток або ж осучаснити будинок культури. Умовно кажучи, якщо парта в класі хитається, Міністерство освіти з полегшенням видихає, хихикає в кулачок і пихато каже: «Наша хата скраю. Ваша – посередині». Тож якщо діти в Радехові хочуть писати зеленим чорнилом, а не фіолетовим, не потрібно скидати цілу систему й міняти колір чорнила по всій Україні. Достатньо лише ухвалити рішення на локальному рівні й - вуаля! – у зошитах радехівських першокласників з’являться смарагдові каракулі.

3. Наша компанія – найкраща!

Відтепер місцева влада може тісно співпрацювати із малим бізнесом. Для молоді це – відкриття нових перспектив. Тепер не потрібно виїжджати на роботу до великих міст. Достатньо відкрити бізнес у власному селищі міського типу та, пардон, торгувати із місцевими управлінцями. Втім, ця зміна поки не популярна серед українців. Тож залишається лише чекати на тверде становлення маленького бізнесу на вітчизняних теренах.

Децентралізація – це повна тарілка смачних страв. Серед них – така популярна серед молоді картопля Фрі. Всі наїдки смачно пахнуть як для старшого, так і для молодого покоління. Та пам’ятайте, пташенята: картопля Фрі смачна й не надто шкідлива лише в маленьких кількостях. :)

 

Тетяна Гудзовська

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment