У Берліні домовилися врегулювати ситуацію на сході України

In Архів

У Берліні вілбулася зустріч за участі Росії, Франції, Німеччини та України. Їх основною задачею було ухвалити пакет врегулювання конфлікту на Сході України.

У Берліні вілбулася зустріч за участі Росії, Франції, Німеччини та України. Їх основною задачею було ухвалити пакет врегулювання конфлікту на Сході України.

Представники МЗС Росії, Франції, ФРН та України з ініціативою Німеччини все таки дійшли до згоди, як повідомив Reuters міністра закордонних справ Франції Лорана Фабіуса.

Учасники  домовились про те, що до 5 липня повинні відбутися переговори трьох сторін, щодо врегулювання ситуації на Сході.  Міністри Росії та України схвалили ріщення про перемир’я між сепаратистами та військовослужбовцями.

“Є чітка прихильність до двостороннього припинення вогню”, – сказав після зустрічі німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер.

Але двостороннє припинення вогню може бути дійсним лише за мирним планом Петра Порошенка,-  на цьому наголосив Голова українського МЗС Павло Клімкін. Також німецький міністр закордонних справ сказав, що повноцінні переговори відбудуться після припинення вогню на Сході. ОБСЄ повинні слідкувати за порушеннями після перемир’я, адже за часів мирного плану Порошенка терористи неодноразово здійснювали напади.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка неодноразова проводила переговори з Володимиром Путіним під час української кризи, пообіцяла “не зупинятися в досягненні дипломатичного вирішення конфлікту”.

“Але ми ще далекі від мети”, – сказала вона, висловивши жаль, що сепаратисти не дотримуються режиму припинення вогню.

Пані Меркель також не виключила можливості запровадження більш жорстких санкцій щодо Москви.

За час війни у самопроголошених республіках постійно натякають про те, що це українські військові не дотримуються мирного плану і обстрілюють терористів.

З понеділка Україна відновила АТО на Сході та у відповідь звинувала терористів, адже за час перемир’я загинуло майже три десятки військовослужбів

Анна Солом’яна

 

Loading Facebook Comments ...

Submit a comment